Oglądaliście?

Widzowie pokochali "Polskie Biesiady" - nowy, wyjątkowy cykl Telewizji Polskiej. Hitem okazała się "Biesiada Śląska"

2023-07-04 15:01

W czerwcu Telewizja Polska rozpoczęła emisję wyjątkowego cyklu "Polskie Biesiady", który okazał się ogromnym sukcesem. Muzyczna podróż, czyli wspólne biesiadowanie w różnych regionach Polski spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko publiczności, ale również widzów Telewizji Polskiej. Najchętniej oglądali oni biesiadę na Śląsku.

"Polskie Biesiady" - wyniki oglądalności. Która okazała się najlepsza?

Pierwszy koncert - „Biesiada Śląska” wyemitowany 17 czerwca w TVP2 zgromadził w momencie najwyzszej oglądalności aż 2 mln widzów, co pozwoliło uzyskać udział na poziomie 21,3%. Drugi z cyklu koncert „Na szlaku”, emitowany 24 czerwca, w momencie najwyższej oglądalności zgromadził 1,4 mln widzów, z udziałem na poziomie 21,4%. Natomiast „Biesiada Warszawska”, którą widzowie oglądali 1 lipca w momencie najwyższej oglądalności zgromadziła prawie 2 mln widzów, z udziałem na poziomie 21,3%.

Liderem anten w czerwcu na rynku telewizyjnym była TVP1 ze średnim udziałem na poziomie 8,4%. W ostatni weekend liderem wśród wszystkich anten była Dwójka z udziałami 8,3% w piątek, 8,0% w sobotę i 6,8% w niedzielę. 

Polacy kochają biesiadować przed telewizorem. Kolejny hit TVP

Widzowie docenili również wakacyjną propozycję muzyczną Telewizji Polskiej - „Bądźmy Razem - Lato z Naszą Telewizją”. Widowisko muzyczne łącznie na trzech antenach - TVP1, TVP Polonia i TVP3 - obejrzało 25 czerwca aż 1,5 mln widzów, co stanowiło udział na poziomie 13,2%. Koncert ten okazał się liderem w swoim paśmie.

Z kolei jubileuszowy 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu transmitowany na antenach TVP1 i TVP Polonia, przyciągnął niemal 2 mln widzów, osiągając wysoki udział na poziomie 21,3%. Najwięcej widzów, tj. 2,3 mln obejrzało koncert „Wielka Gala od Opola do Opola” - udział na poziomie 21,1%, oraz „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności” z widownią na poziomie 2,3 mln i udziałem 18,9%. 

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie
Sonda
Polskie Biesiady - będziesz oglądać koncerty TVP?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany