Wielki finał SuperDzieciaka. Poznajcie bliżej finalistów! Kto wystąpi?

2015-11-20 11:43

W wielkim finale pierwszej edycji wystąpi dziewięcioro uczestników programu. Ich popisy będą oceniać jurorzy oraz eksperci, a dokładnie 100-osobowa loża specjalistów z różnych dziedzin. Uczestnicy będą walczyć o 100, 50 i 30 tysięcy złotych.

Finaliści SuperDzieciaka

i

Autor: Facebook/PrintScreen

W wielkim finale pierwszej edycji SuperDzieciaka wystąpią:

Kornelia Szydło ma 12 lat i jest wybitną wiolonczelistką. Zdoywczyni pierwszego miejsaca w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu "Talents For Europe", II miejsca na Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu i laureatką wielu innych konkursów i festiwali

Kuba Kowaliszyn, wybitny perkusista, uczestnik 3 i edycji programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka", perkusita zespołu "Ostatni krzyk mody" z którym zagral dziesiątki koncertów.

Tobiasz Kubik i Zuzana Mielczarska, tancerze klasy tanecznej "B" w tańcach latynoamerykańskich i klasy "C" w Standardzie. Tobiasz tańczy 3 lata a Zuzia od 5 lat. Wspólnie trenują od stycznia 2014 roku, a w turniejach tańca towarzyskiego uczestniczą od 15 lutego 2014 roku i w ciągu 9 miesięcy rozpoczynając od najniższej klasy sportowej E zdobyli najwyższą możliwą dla ich kategorii wiekowej (12-13 lat) klasę taneczną B w LA oraz C w Standardzie.

Natalia Kozioł - gimnastyczka klubu SGA Gdynia i uczennica SMS Gdynia. Dwukrotna Mistrzyni Polski (2013-2014), aktualna wicemistzyni. Reprezentantka Polski na ME w Baku 2014 w układach indywidualnych i Wiedniu 2013 w układach zbiorowych. Największym marzeniem Natalii jest zdobycie medalu olimpijskiego. Zdobycie głównej nagrody pozwoliłoby Natalii na start w większej liczbie zawodów międzynarodowych, co stanowiłoby wielki krok na drodze do realizacji jej marzeń.

Daria Kowalska, 11-letnia gimnastyczka. Członek Kadry Narodowej Juniorek, powołana również do polskiej reprezentacji olimpijskiej Tokio 2020. Wielokrotna mistrzyni i wicemistrzynu Polski.

Marcelina Dąbek od szóstego roku życia uczy się gry na harfie i na fortepianie. Laureatka licznych konkursów i festiwali muzycznych. Zdobywczyni Grand Prix CEA Warszawa 2014; nagrody specjalnej Księcia Walii. W 2014r. Marcelina została przyjęta jako najmłodsza studentka na młodą Muzyczną Akademię w Katowicach pod kierunkiem prof. Helgi Storck. w 2015 została przyjęta do szkoły talentów osm Z. Brzewskiego - jako pierwsza harfistka w historii szkoły. Największym marzeniem Marceliny jest posiadanie własnej harfy koncertowej.

Kamil Pyrek. Jeden z najmłodszych polskich basistów. Uczeń Wojtka Pilichowskiego, Piotra Żaczka z zespołu Poluzjanci oraz Krzysztofa Ścierańskiego. Grał w dziecięcym zespole rockowym The Purple Onions a obecnie razem z tatą w zespole „Grube Ryby” w którym grają muzykę jazz-fusion.

Zuzia Rosa śpiewa od szóstego roku życia. Pierwsze kroki na scenie to Festiwal Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka. Otrzymała tam wyróżnienie(2006), 2008 do 2012 członek Dziecięcego Chóru Opery Krakowskiej (udział w spektaklach takich jak Tosca, Carmen, Halka, Jaś i Małgosia - rola małej Małgosi, Kolot min HaShoah - Głosy Holocaustu – partia solowa, Pastorałka, Msza Koronacyjna Mozarta). Potem były inne konkursy i festiwale wokalne przynoszące jej nagrody i wyróżnienia na poziomie regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Brała również udział w festiwalu piosenki Zecchino d’Oro w 2010 roku w Bolonii.

Dominik Sopoćko i Victoria Zielonka - pasjonują się tańcem towarzyskim. Posiadają klasę taneczną C, tańczą 10 tańców. Dominik w wieku 8 lat został Mistrzem Białorusi, a Victoria już 15 razy stawała na podium rozlicznych turniejów (w tym 9 razy na pierwszym miesjcu)

Olivia Skassa gimnastyczka i biegaczka. Zdobywczyni ponad 40 medali. Olivia swoją przygodę ze sportem zaczęła w wieku trzech lat, czyli trenuje już siedem lat i za chwilę zostanie powołana do kadry narodowej.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki