Polowanie na ćmy

i

Autor: Akpa

Kiedy premiera?

Wielkie zmiany w ramówce TVP. Prezes stawia na polskie seriale

2023-03-06 5:26

Wspaniała wiadomość dla fanów polskich seriali. Telewizja Polska z myślą o nich przygotowała bogatą ofertę rodzimych produkcji, które już wkrótce pojawią się na antenie TVP 1. Jedną z nich będzie "Polowanie na ćmy". Historyczna produkcja przygotowana jest z wielkim rozmachem. - Idziemy w stronę polskiego serialu, to się stanie bardzo ważnym elementem strategii całej spółki. Serial będziemy chcieli mocno doinwestować - powiedział prezes TVP Mateusz Matyszkowicz.

"Polowanie na ćmy" nowym serialem TVP

"Polowanie na ćmy" to adaptacja powieści Wacława Holewińskiego, która zachwyciła prezesa TVP.

- Czytając, myślałem sobie, jak wspaniale byłoby, żeby kiedykolwiek została zekranizowana. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym, że do tej realizacji doszło - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes TVP.

Będzie to kostiumowa produkcja, przedstawiająca historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. Główną oś stanowią kobiety, które pragną zmienić swoje życie, a zagrają je Monika Krzywkowska (50 l.) i Sonia Mietielica (28 l.).

- Ten serial odsłania rosyjski mechanizm zarządzania podbitymi terytoriami poprzez wzniecanie waśni na tle etnicznym - dodał Matyszkowicz.

Pierwszy odcinek widzowie zobaczą już 19 marca, po tym jak zakończony zostanie serial "Dom pod Dwoma Orłami".

Historyczne seriale w TVP

Jak zdradził prezes TVP, to dopiero początek historycznych seriali.

- Chciałbym, żeby telewizja publiczna, która jest finansowana ze środków publicznych, opowiadając dobrą historię, opowiadała też historię Polski, czyli żeby nasza wspaniała opowieść była w kostiumie, dotykała istotnych momentów naszej tożsamości - zapowiedział.

Przypominamy, że od poniedziałku do środy możemy oglądać nowe odcinki serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”, w których Sebastian Skoczeń (41 l.) i Milena Staszuk (32 l.) grają królewską parę. Jest to kontynuacja wielkiego hitu publicznego nadawcy.

Seriale w TVP - kiedy oglądać?

Poniedziałek - środa "Korona królów. Jagiellonowie" 20.30

Czwartek - "Ojciec Mateusz" 20.35

Piątek - „Krucjata. Prawo serii” 20.35

Sobota - "Komisarz Alex" 20.35

Niedziela - „Dom pod Dwoma Orłami”, od 19 marca - "Polowanie na ćmy"

Gwiazda Stulecia Winnych w Święta w TVP! Weronika Humaj pasuje do tej roli? - WIDEO
Sonda
Oglądasz polskie seriale?
Nasi Partnerzy polecają