Robi wrażenie

Wojciech Amaro ma prywatną kaplicę! Pokazał zdjęcia luksusowej rezydencji

Wojciech Modest Amaro (50 l.) to legendarny kucharz i restaurator. Lata pracy w gastronomii i telewizji opłaciły się - mężczyzna mógł pozwolić sobie na zakup pięknego domu w Wilanowie, a następnie na wybudowanie farmy w Dębówce. Amaro ma m.in. prywatną kaplicę, basen oraz sad.

Wojciech Modest Amaro to jeden z najpopularniejszych kucharzy i restauratorów w Polsce. Lata temu mężczyzna pracował u boku największych szefów kuchni. W 2013 roku jego warszawska restauracja, Atelier Amaro, jako pierwsza w naszym kraju otrzymała prestiżową gwiazdkę Michelin. Niestety, lokal został zamknięty w 2020 roku w związku z kryzysem spowodowanym przez pandemię. W latach 2014-2016 Amaro był gospodarzem programu "Hell's Kitchen. Piekielna Kuchnia". Widzowie mogą go również kojarzyć z show "Top Chef", którego jurorem był w latach 2013-2016 oraz w 2018 roku. 

Lata ciężkiej pracy w gastronomii i telewizji opłaciły się. Amaro najpierw kupił piękny dom na warszawskim Wilanowie, gdzie zamieszkał ze swoją żoną, Agnieszką Amaro oraz dwoma synami: Nicolasem (13 l.) i Gabrielem (3 l.). Legendarny kucharz miał jeszcze jedno marzenie, które zaczął realizować w okolicach 2019 roku. To właśnie wtedy rozpoczęła się budowa Forgotten Fields Farm, czyli jego prywatnej farmy, która znajduje się w Dębówce pod Warszawą. Co ciekawe, farma ma być nie tylko miejscem wypoczynkowym dla rodziny Amaro, ale również przestrzenią warsztatów kulinarnych, a nawet szkoły dla młodych ludzi z problemami.

- Tak, farma będzie miejscem dla młodych ludzi, którzy mają problem z odnalezieniem się we współczesnym świecie, który jest tak bardzo konsumpcyjny, tak bardzo medialnie dostępny, ale dla niektórych jest potwornie trudny. Moja Fundacja Nowe Życie Polska będzie pomagać stanąć im na nogi, będziemy pomagać im wzrastać przez modlitwę i pracę. To się już zresztą dzieje. W czasie pandemii mamy kilka młodych osób, których życie zmieniło się dzięki pracy tutaj. Docelowo będą na górze pokoje dla podopiecznych. Będą warsztaty kulinarne, może jakiś rodzaj szkoły, bo nie każdy może wyjechać za granicę się uczyć - powiedział w rozmowie z magazynem "Christophorus".

Wojciech Modest Amaro przed kilkoma laty przeszedł nawrócenie. Po wygranej z nowotworem odczuwał pustkę, której nie zapełniały dobra materialne ani nowe przeżycia - w odnalezieniu sensu pomogła mu wiara. Podczas Festiwalu Życia opowiedział on o swoim podejściu do wiary i wyznał, że "stara się żyć stylem Maryi". Zapewne z tego powodu na terenie jego rezydencji znajduje się prywatna kaplica, w której odbyło się wesele Karoliny, pasierbicy restauratora. Do domu wchodzi się ogromnymi, błękitnymi drzwiami. Okna sięgające kilku pięter zapewniają doskonałe oświetlenie wszystkich pomieszczeń.  Wojciech Amaro jest również posiadaczem własnego basenu i sadu. Projektem oraz urządzaniem wnętrz zajęła się Agnieszka Amaro. 

Zobacz zdjęcia z farmy Wojciecha Amaro w naszej galerii!

Sonda
Podoba Ci się farma Wojciecha Amaro?
Nasi Partnerzy polecają