Zabijasz w grach? Uważaj, Czerwony Krzyż cię dopadnie!

2013-10-07 13:45

Czerwony Krzyż wyszedł z nietypową propozycją skierowaną do producentów gier komputerowych. Zdaniem jego przedstawicieli, gracze, którzy w wirtualnym świecie wcielają się w żołnierzy, powinni być karani za zbrodnie wojenne.

Jak podaje portal natemat.pl, zdaniem Czerwonego Krzyża producenci gier komputerowych powinni poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem kar dla graczy, którzy popełniają zbrodnie wojenne. Chodzi tu o sytuacje, kiedy w grach, w których wcielamy się w postać żołnierza, pozwalamy sobie na łamanie konwencji genewskich

- Gry wideo przedstawiające międzynarodowe konflikty zbrojne wiernie oddają rzeczywistość i dzisiaj ciężko ocenić, czy to co widzimy przedstawia rzeczywiste wydarzenia czy też pochodzi z gry. Czas wprowadzić zasady i system kar stosowany w konfliktach - powiedział w rozmowie z "BBC" Francios Seneshaud z Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

ZOBACZ: Polacy mieli najlepszy komputer na świecie

Gracze otrzymywaliby w grach specjalne kary za m.in. brutalne zachowania, czy strzelanie do cywilów. Sami zainteresowani dość krytycznie oceniają jednak pomysł Czerwonego Krzyża i dają temu wyraz na portalach poświęconych tematyce gier komputerowych.

ZOBACZ: Gwałciciel za karę będzie "oglądał telewizję i grał w gry komputerowe"

Propozycja kar wynika z faktu, iż wiele agresywnych zachowań wynosimy właśnie z gier komputerowych, jednak w związku z tym powinniśmy zająć się również filmami, w których także znajdziemy negatywne zachowania aktorów wcielających się w role żołnierzy.

 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE