Zdzisław Zaczyk

i

Autor: materiały promocyjne

Żona trwała przy nim do końca

Zdzisław Zaczyk odszedł w Skolimowie. Tak wyglądało jego pożegnanie

2023-09-12 19:36

Zdzisław Zaczyk zmarł 1 września 2023 roku. Tenor przez wiele lat wraz ze swoją żoną mieszkali w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Para była ze sobą prawie 70 lat. We wtorek pożegnano artystę w kaplicy. Słowem pożegnała go między innymi Zofia Kucówna.

Zdzisław Zaczyk odszedł 1 września 2023 roku. Przez długi czas walczył on z ciężką chorobą i nie wstawał z łóżka. W Skolimowie mieszkał razem ze swoją żoną. Byli małżeństwem przez prawie 70 lat. Żona była z nim do samego końca. Smutną wiadomość o śmierci Zdzisława Zaczyka przekazał Związek Artystów Scen Polskich. 12 września odbył się jego pogrzeb. Artystę pożegnano w kaplicy Domu Artysty Weterana w Skolimowie.

Zdzisław Zaczyk nie żyje. Pogrzeb odbył się w kaplicy w Skolimowie

Zdzisław Zaczyk został pochowany na cmentarzu wolskim. Przedtem odbyła się msza święta żałobna w kaplicy w Domu Artystów Weteranów. Rodzina zmarłego miała jedno życzenie, prosiła, aby zamiast kwiatów przekazać datki na rzecz Dom Aktora. Podczas mszy tenora pożegnała między innymi Zofia Kucówna, a także Krzysztof Nowik. Zobaczcie, jak wyglądała ceremonia.

Zobacz poniższą galerię:

Agnieszka Byrska-Zaczyk i Zdzisław Zaczyk: Chcemy żyć i umrzeć w Skolimowie