Złe wieści dla Doroty Szelągowskiej. Koniec TVN Style przez brak koncesji jest już blisko

2024-02-22 11:01

TVN Style przestanie nadawać? Jak się okazuje obecna koncesja stacji wygasa 28 lipca tego roku. Choć właściciel ( TVN Warner Bros. Discovery) złożył wniosek o jej przedłużenie, to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nadal nie wydała decyzji pozytywnej.

Złe wieści dla Doroty Szelągowskiej. Koniec TVN Style przez brak koncesji jest już blisko

i

Autor: Gałązka/AKPA

Zasiadający w KRRiT prof. Tadeusz Kowalski poinformował Wirtualnemedia.pl, że przeprowadzono monitoringi kanału m.in. pod względem treści, które mogą szkodzić nieletnim i kryptoreklamy. Analizy nie wykazały naruszeń. KRRiT zauważyła jednak braki w ramówce TVN Style. Jak donoszą Wirtualne Media, największym problemem okazała się zbyt mały udział treści publicystycznych i dokumentalnych.

Z koncesji TVN Style przyznanej w 2004 roku i przedłużonej w 2013 roku wynika, że kobiecy kanał ma mieć charakter wyspecjalizowany ze względu na problematykę i odbiorcę, to znaczy będzie adresowany do kobiet i poświęcony takim zagadnieniom jak: uroda, moda, zdrowie, wychowanie dzieci, style życia oraz inne problemy współczesnych kobiet. Wyspecjalizowany charakter programu będzie realizowany poprzez różnego rodzaju audycje (m.in. informacyjne, poradnicze, rozrywkowe, film dokumentalny); zawierał w dobowym czasie nadawania nie więcej niż 15 proc. audycji i innych przekazów niepochodzących od koncesjonariusza, tj. niewytworzonych przez koncesjonariusza ani na jego wyłączne zamówienie, rozpowszechnionych lub rozpowszechnianych równocześnie w programie innego nadawcy

– zaznacza portal.

Co oglądamy na TVN Style? Między innymi "Totalne remonty Szelągowskiej". Lista programów, których niedługo może nie być jest długa

W ramówce TVN Style znajdziemy dużo programów rozrywkowych, lecz za mało dokumentów. Jak wyjaśnia dalej WM, prof. Kowalski TVN Warner Bros. Discovery zostanie upomniany w kwestii niewystarczającej liczby dokumentów w TVN Style. Możliwy jest kolejny monitoring stacji, po którym zostanie przedłużona koncesja.

Które z programów mogą zniknąć? Na TVN Style znajdziemy m.in: "Totalne remonty Szelągowskiej”, „Jestem z Polski”, „Kuchenne rewolucje”, „Ugotowani”, „Sablewskiej sposób na modę”, „Wiem, co jem, co kupuję”, „Co słychać?”, „Wiza na miłość”, „Kobieta na krańcu świata”.

Dorota Szelągowska. Pasja, która łączy pokolenia

Tłum prowadzących TRACI PRACĘ w "Dzień dobry TVN"! Rozenek, Woźniak-Starak, Ohme... Kto jeszcze?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki