Irena Woźniacka

i

Autor: AKPA, FORUM

Smutne wieści!

Zmarła wielka gwiazda festiwali w Kołobrzegu i Opolu. Artystkę zabrała choroba

2023-08-24 19:04

Zmarła Irena Woźniacka. Piosenkarka, która swoje największe sukcesy odnosiła w okresie PRL, była wielką gwiazdą Festiwali w Kołobrzegu oraz w Opolu. W latach siedemdziesiątych występowała wraz z Anną Jantar w zespole Waganci, śpiewała też z supergrupą Czerwono-Czarni. Odeszła w wieku 78 lat pozostawiając w smutku rodzinę oraz fanów.

Irena Woźniacka swoją karierę rozpoczynała w latach sześćdziesiątych, początkowo jako wokalistka jazzowa. Po krótkim epizodzie z modelingiem - prezentowała stroje m.in na festiwalu w Opolu, powróciła do śpiewania. Na początku lat siedemdziesiątych wraz z Anną Jantar śpiewała w zespole Waganci, była także wokalistką pionierów big-bitu w Polsce, czyli Czerwono-Czarnych.

Potem postawiła na karierę solową. W 1973 r. zdobyła Nagrodę Publiczności Festiwalu w Opolu w konkursie "Interpretacje. W 1974 r. wygrała Festiwal w Kołobrzegu zdobywając Złoty Pierścień, sukces ten powtórzyła jeszcze w roku 1977 i 1984. Wydała dwa albumy studyjne - "Dżinsowy świat" i "Miss Polonia", a jej piosenki pojawiły się na 12 składankach z przebojami festiwalowymi. 

O śmierci artystki poinformował portal Plejada mąż artystki. Piosenkarka od jakiegoś czasu chorowała, w tym na sepsę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w przyszłym tygodniu, na cmentarzu w Starych Babicach.

Zobacz galerię: Gwiazdy polskich festiwali. Tych artystów nie ma już wśród nas

Barbara Sienkiewicz na pogrzebie swojej mamy
Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?
Listen on Spreaker.