Zmarli aktorzy "Świata według Kiepskich". 63 nazwiska. To klątwa? [GALERIA]

2021-12-08 11:10
Zmarli aktorzy Świata według Kiepskich. 63 nazwiska. To klątwa?
Autor: AKPA Andrzej Grabowski, Andrzej Gała, Zofia Czerwińska, Andrzej Kopiczyński, Roman Kłosowski, Dariusz Gnatowski

„Świat według Kiepskich” pożegnał się już z wieloma artystami, którzy na przestrzeni lat zagrali w tej komediowej produkcji. Od pierwszego odcinka, aż do dziś, odeszło 63 aktorów i aktorek, grających w serialu. Wśród nich znalazły się osoby wcielające się w role pierwszoplanowe, jak również epizodyczne. Przypomnijmy sobie bohaterów „Świata według Kiepskich”, których zabrakło.

„Świat według Kiepskich” to tuż za „Klanem”, najdłużej emitowany serial w polskiej telewizji. Jego pierwszy odcinek został pokazany 22 lata temu – 16 marca 1999 roku. Serial obrazuje perypetie rodziny Kiepskich, zamieszkującej przy ulicy Ćwiartki 3/4 we Wrocławiu. Główną postacią, będącą głową rodziny, jest Ferdynand, który całe dnie spędza przed telewizorem, popija piwo i zastanawiając się co zrobić „aby się nie narobić a zarobić”. Bohater przez lata powtarza, że „w Polsce nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem”. Całą rodzinę musi więc utrzymać żona głównego bohatera – pielęgniarka Halinka. Dziećmi państwa Kiepskich są Mariola i Waldemar. 

Zobacz wyżej GALERIĘ: Zmarli aktorzy "Świata według Kiepskich". 63 nazwiska. To klątwa?

„Świat według Kiepskich”: Nie żyje 63 postaci z serialu. Poznajecie ich?

Z obsady „Świata według Kiepskich” na zawsze odeszło już tylu bohaterów, że produkcja miała spory dylemat z podjęciem decyzji, czy kontynuować serial. Zabrakło m.in. Dariusza Gnatowskiego, który wcielał się w rolę Boczka oraz Ryszarda Kotys, który grał postać Mariana Paździocha. Dyrektor programowa Nina Terentiew, w wywiadzie z portalem Styl, uchyliła rąbka tajemnicy. Potwierdziła, że nowe odcinki są już nagrywane.

„Mamy nowe, bardzo dobre scenariusze. Dołączyli nowi aktorzy. Odszedł Darek Gnatowski. Odszedł Ryszard Kotys, który grał Mariana Paździocha, ale w obsadzie mamy jego syna, Janusza Mariana Paździocha (w tej roli Sławomir Szczęśniak - przyp. red.), który już skradł serca widzów. Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski, chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego” — wyjaśnia Terentiew.

Zmarli aktorzy Świata według Kiepskich. 63 nazwiska. To klątwa?
Autor: AKPA Andrzej Gałła, Andrzej Grabowski, Anna Ilczuk, Barbara Mularczyk, Bartosz Żukowski, Daniel Olbrychski, Dariusz Gnatowski, Henryk Gołębiewski, Jan Jankowski, Jerzy Cnota, Joanna Kurowska, Juliusz Rodziewicz, Krzysztof Dracz, Marzena Kipiel-Sztuka, Piotr Gąsowski, Renata Pałys, Ryszard Kotys, Zofia Czerwińska

Kto jeszcze nie żyje?

Z obsadą "Świata według Kiepskich" w ostatnich latach pożegnali się także: Krzysztof Kiersznowski, Piotr Machalica, Zofia Czerwińska, Maciej Zabielski, Jerzy Cnota, Zuzanna Helska, Wojciech Skibiński, Kazimierz Ostrowicz, Bronisław Cieślak, Andrzej Buszewicz, Łucja Burzyńska, Krystyna Feldman, Bohdan Smoleń i wielu innych znakomitych aktorów. Łącznie zmarły aż 63 osoby, które mogliśmy oglądać w produkcji Polsatu.

Sonda
Co sądzisz o nowych odcinkach "Świata według Kiepskich"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE