Znamy nowego prowadzącego Szansy na sukces

i

Autor: AKPA/Piętka Mieszko

Znamy nowego prowadzącego "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022". To znany dziennikarz

2022-07-05 13:27

"Szansa na sukces" to jeden z najpopularniejszych programów typu talent show w Polsce. Przez prawie dwie dekady prowadził go Wojciech Mann (74 l.). Jak poinformowano na oficjalnych profilach Telewizji Polskiej w mediach społecznościowych, edycję "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" poprowadzi Aleksander Sikora (32 l.), dziennikarz znany m.in. z "Pytania na śniadanie".

"Szansa na sukces" to pierwszy polski program typu talent show, który wylansował wiele gwiazd estrady, m.in. Justynę Steczkowską, Katarzynę Cerekwicką, Darię Zawiałow czy Viki Gabor. Jego zwycięzcy otrzymują prawo do wystąpienia na Festiwalu w Opolu (w konkursie Debiuty), Konkursie Piosenki Eurowizji lub Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. Prowadzącym "Szansy na sukces" przez prawie 20 lat był Wojciech Mann. Mężczyzna zrezygnował z tej roli w 2012 roku i wtedy Telewizja Polska podjęła decyzję o zawieszeniu programu. Reaktywowano go dopiero w 2019 roku. Od tamtej pory show ma odpowiednie do nagrody podtytuły. Kolejnym prowadzącym został Artur Orzech, ale już w 2021 roku jego stanowisko przejął Marek Sierocki. Teraz TVP ogłosiło, że nowym gospodarzem "Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2022" będzie Aleksander Sikora. Informację tę podano na oficjalnych profilach Telewizji Polskiej w mediach społecznościowych.

Kim jest Aleksander Sikora?

Aleksander Sikora to dziennikarz i prezenter telewizyjny, który od 2019 roku współprowadzi program poranny TVP2 "Pytanie na śniadanie". Mężczyzna współprowadził również wydarzenia takie jak Wakacyjna Trasa Dwójki (edycje 2019, 2020 i 2021), Finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach, Sylwester Marzeń z Dwójką, Roztańczony PGE Narodowy czy koncert Debiuty na 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Poza tym widzowie mogą kojarzyć go z prowadzenia 3. edycji "Dance Dance Dance" oraz 12. edycji "The Voice of Poland".

Edyta Górniak ostro o show-biznesie: Złodzieje, narkotyki i alkohol
Sonda
Będziecie oglądać "Szansę na sukces" w nowej odsłonie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany