Agnieszka Kaczorowska w obronie OBNAŻONYCH dzieci. Mogą być GOŁE w domu

2020-08-09 20:26 Kalina Szymankiewicz
Agnieszka Kaczorowska o obnażonych dzieciach na Instagramie
Autor: Instagram Agnieszka Kaczorowska o obnażonych dzieciach na Instagramie

Agnieszka Kaczorowska (28 l.) zabrała głos w sprawie upubliczniania wizerunku nagich dzieci w internecie. Sama jest mamą rocznej Emilki, którą stara się chronić w sieci na wszelkie sposoby. Gwiazda "Klanu" zasłania dziecku twarz i nigdy nie pokazuje jej bez ubranek. O to samo apeluje do innych insta matek. Kaczorowska jest oburzona tym, że można pokazać dziecko w samej pieluszce. Przeczytajcie jej krytyczny wpis na Instagramie.

Agnieszka Kaczorowska spełnia się w roli matki. Jej córeczka Emilka rośnie jak na drożdżach. Niedawno miała huczną imprezę z okazji roczku. Aktorka "Klanu" podjęła trudną decyzję. Po niemal 3 latach, zdecydowała się zamknąć ukochaną szkołę tańca.  Odtąd ma więcej czasu dla rodziny. O zaangażowanym macierzyństwie rozmawia z fanami na Instagramie. Poruszyła kontrowersyjną kwestię, jaką jest upublicznianie wizerunku dzieci w mediach społecznościowych. Chodzi konkretnie o pokazywanie maluszków bez ubrań. Kaczorowska jest oburzona tym, że można pokazać swoje dziecko bez pieluszki:Ja rozumiem, że jest lato, mamy upały. Natomiast gdzie poszanowanie intymności Maluszków? (...) Dziś zadaję sobie pytanie czy rodzice wstawiający zdjęcia prawie nagich dzieci nie myślą o konsekwencjach? W internecie nic nie ginie, a jak ktoś nie ma prywatnego profilu to już w ogóle...Przecież takie zdjęcie może być bez Waszej zgody, fakt - bezprawnie, ale dalej, WYKORZYSTANE w bardzo rożny sposób przez złych ludzi. Kaczorowska grzmi na nieodpowiedzialnych rodziców, wprost mówi o "naruszeniu praw małego człowieka". Na koniec podała przykład, jak postępuje z własną córeczką: - Ja nawet na plażę, basen czy do ogródka zakładam Emisi kostium. Dlaczego? Po co? Bo wyrabia się nawyk. Golaskiem może być w domu, przy rodzicach, sama ze sobą. Niech poznaje swoje ciało, ale wtedy kiedy jest w pełni bezpieczna.

Co sądzicie o apelu Agnieszki Kaczorowskiej? Przyznajecie jej rację?

ZOBACZ:Seksowna pani Sylwia na planie nowego "Jeden z dziesięciu". Widzowie tylko na nią czekali

Wyświetl ten post na Instagramie.
Nie mogę zrozumieć zdjęć dzieci w samych pieluszkach❗️ Ja rozumiem, że jest lato, mamy upały. Natomiast gdzie poszanowanie intymności Maluszków? Około roku temu, jak Emi pojawiła się na świecie, to tłumaczyłam dlaczego podjęliśmy decyzję nie chwalić się zdjęciami Emilki. Nie będę się powtarzać - głównie ze względów bezpieczeństwa i poszanowania jej wizerunku. Dziś zadaję sobie pytanie czy rodzice wstawiający zdjęcia prawie nagich dzieci nie myślą o konsekwencjach? W internecie nic nie ginie, a jak ktoś nie ma prywatnego profilu to już w ogóle... Przecież takie zdjęcie może być bez Waszej zgody, fakt - bezprawnie, ale dalej, WYKORZYSTANE w bardzo rożny sposób przez złych ludzi. Przecież takie zdjęcie może kiedyś spowodować wyzwiska w szkole, gdy rówieśnicy będą chcieli dopiec. Przecież takie zdjęcie może wywołać lawinę nieprzychylnych komentarzy, które możliwe że dziecko kiedyś przeczyta. Przecież takie zdjęcie to naruszenie praw małego człowieka, który owszem na razie może jeszcze nie potrafi mówić, ale jak już stanie się dorosły, może poczuć ze coś zostało mu zabrane. Może Wasz Skarb będzie chciał pracować na takim stanowisku, że zdjęcie w samej pieluszce pod jego nazwiskiem zamknie mu drogę do rozwoju, kariery? A może tak po prostu poczuje się OBNAŻONE? Mam poczucie ze od urodzenia powinniśmy uczyć dziecka granic. Tych intymnych również. Poszanowania dla własnego ciała. Jak dziecko ma kilka lat, rodzice tłumacza dziewczynkom, że nie podnosimy spódniczek do góry, a chłopcom, ze nie zdejmujemy przy wszystkich spodenek. A jak są niemowlakami, to wrzucają ich prawie nagie zdjęcia! Ja nawet na plażę, basen czy do ogródka zakładam Emisi kostium. Dlaczego? Po co? Bo wyrabia się nawyk👌🏻 Golaskiem może być w domu, przy rodzicach, sama ze sobą. Niech poznaje swoje ciało, ale wtedy kiedy jest w pełni bezpieczna. ____ Zostawiam Was z tematem. Może ktoś z Was przemyśli w zaciszu własnego domu. Może ktoś myśli podobnie i dopowie jeszcze coś mądrego... Nie chce nikogo krytykować! Chce natomiast zainspirować do zadania pytania przed kolejna publikacja: „Może to zdjęcie niech zostanie tylko do rodzinnego archiwum?” 🤔 #sharenting #parenting Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)
Najnowsze