Cejrowski o śmierci Adamowicza: Jakby zmarł Stalin

2019-01-17 13:48 MGa
Wojciech Cejrowski
Autor: Łukasz Grudniewski

Wojciech Cejrowski postanowił skomentować na swój sposób tragiczną śmierć Pawła Adamowicza. Znany podróżnik, który słynie z niechęci do polityków kojarzonych z Platformą Obywatelską oraz otwarcie krytykuje Jerzego Owsiaka, stwierdził, że obecna sytuacja żałoby po prezydencie Gdańska, kojarzy mu się ze śmiercią Józefa Stalina.

Wojciech Cejrowski nie przestał krytykować Pawła Adamowicza po jego tragicznej śmierci. Prawicowy dziennikarz napisał, że samorządowiec był "okropnym typem jako prezydent Gdańska". Porównał go do Józefa Stalina i Ala Capone.

- Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin - wszyscy zobowiązani płakać. #Adamowicz za życia nie był święty, więc czemu teraz robi się z niego świętego? To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska. Toczą się śledztwa w jego sprawach i mam nadzieję, że będą dokończone. Od lat czytamy o układach, machlojach, o mieszkaniach, o kłamstwach na temat tego ile ich ma i skąd się wzięły... Cała masa szlamu, a teraz nagle "wielce szanowny", bo go zadźgali? Al Capone zabijał konkurencyjnych mafiozów i nie powodowało to, że oni z samego faktu bycia zamordowanym zostawali świętymi - czytamy we wpisie Cejrowskiego.

Podróżnik nie omieszkał przy okazji dopiec Jurkowi Owsiakowi. wziął także w obronę Barbarę Pielę, autorką kontrowersyjnej animacji o byłym już prezesie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która została wyemitowana w TVP Info.

- A #Owsiak zachowuje się potwornie zwalając swoje winy na bezbronną kobietę, która ulepiła jego figurkę z plasteliny. To Owsiak, jako prezes fundacji, był osobiście odpowiedzialny za swoją imprezę, za jej zabezpieczenie przed nożownikiem (impreza nie miała wzmożonej ochrony, bo nie była zgłoszona jako impreza masowa). Teraz Owsiak napuszcza i judzi swoich wyznawców na Barbarę Pielę. Chwali groźby karalne i bluzgi kierowane pod Jej adresem. Co to ma być? Alibi dla Owsiaka, że nie zabezpieczył odpowiednio swojej imprezy i zginął człowiek? Wina nożownika i wina Owsiaka, a nie kobiety z plasteliną! - napisał Wojciech Cejrowski.

Najnowsze