Daniel Olbrychski odda hołd Krawczykowi. Zrobi to w piękny sposób w dniu pogrzebu

2021-04-08 18:40 Monika Tumińska
Krzysztof Krawczyk i Daniel Olbrychski
Autor: Jan Bogacz/TVP/East News Krzysztof Krawczyk i Daniel Olbrychski

Krzysztof Krawczyk (†74 l.) cieszył się ogromną sympatią milionów Polaków, ale także ludzi ze świata show-biznesu. Jednym z jego najlepszych przyjaciół był Daniel Olbrychski (76 l.). Dlatego też aktor podczas uroczystości pogrzebowych, które odbędą się w najbliższą sobotę, odda mu hołd.

Krawczyk i Olbrychski traktowali się jak bracia. – Byliśmy bardzo blisko zaprzyjaźnieni z Krzysiem. Był bardzo ciepłym człowiekiem, który hołubił przyjaźń. Odwiedzaliśmy się wzajemnie. Krzyś z Ewą nocowali u nas w Podkowie, a raz nawet spędziliśmy wspólnie Święta Wielkanocne - mówi „Super Expressowi” żona Olbrychskiego Krystyna Demska-Olbrychska (67 l.).

Pani Krystyna miło wspomina te spotkania. – Potrafiliśmy przetańczyć całą noc. Krzysztof mówił do Daniela „Ty tańcz z Ewą, a ja tańczę z Ufo”, bo tak na mnie mówił – wspomina.

Małżonkowie nie mogą uwierzyć, że Krawczyka nie ma już na tym świecie. – Jest nam trudno uświadomić sobie, że go nie ma. Rozciągał miłość na przyjaciół i rodzinę. Z Ewą nie mieli własnych dzieci, więc córki jej siostry traktował jak własne, kochał je i dbał o nie. Na samym końcu myślał o sobie. Był prawdziwym chrześcijaninem, który żył według dekalogu. Gdyby każdy tak żył, świat byłby piękniejszy – dodaje.

Olbrychski w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi odda hołd Krawczykowi. – Podczas mszy Daniel Olbrychski będzie czytał Pismo Święte. Przyjaźnili się, kochał Krawczyka – mówi nam menedżer Krawczyka Andrzej Kosmala.

ZOBACZ: Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Włożą mu TO do trumny. Ostatnia wola artysty

Tu zostanie pochowany Krzysztof Krawczyk. Cmentarz w Grotnikach
Krawczyk, Olbrychski z żonami
Autor: AKPA Krawczyk, Olbrychski z żonami
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze