Szyc i Żmuda MIAŻDŻĄ Vegę. Poszło o film, który kręci w czasie pandemii. SUPER RAPORT

2020-03-25 11:41 TUMM
Patryk Vega kręci film w zarazie
Autor: Waldemar Skoczny Patryk Vega kręci film w zarazie

Patryk Vega (43 l.) znowu szokuje. Popularny reżyser kręci film w czasach, kiedy liczba zarażonych na koronawirusa ciągle rośnie. Ekipa zgromadziła się w Warszawie, co wzbudziło oburzenie m.in. Borysa Szyca (42 l.), Karoliny Korwin-Piotrowskiej (49 l.) i Marty Żmudy Trzebiatowskiej (36 l.).

Popularny reżyser, twórce takich filmów jak: "Kobiety Mafii", "Botoks" czy "PitBull" po raz kolejny postanowił udowodnić, że jest najbardziej kontrowersyjnym polskim reżyserem. W czasach pandemii koronawirusa, kiedy wszystkie plany zdjęciowe zostały wstrzymane, on kręci film o aferze podkarpackiej.

Vega wraz z całą ekipą kręcą film na warszawskim Polu Mokotowskim. Jak już wcześniej informowaliśmy, na planie pracuje kilkadziesiąt osób.

Swojego oburzenia nie kryła Karolina Korwin Piotrowska.

- Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, ze jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, ze cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kreci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak...
Zaczynam dostawać ja i kilku moich znajomych takie zdjęcia. To Pole Mokotowskie w Warszawie- dzisiaj około południa. Wcześniej zdjęcia były w Konstancinie.
Zadać trzeba pytanie o to, na jakich zasadach to powstaje, czy wie o tym Sanepid i Policja. Jaka firma to była w stanie ubezpieczyć? Jakie umowy podpisywali ludzie? Z jakimi klauzulami? Czy to nie jest świadome sprowadzenie zagrożenia na ludzi?
Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegow i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak?
Jak się okazuje- nie wszyscy.
To raczej nie jest art housowy film kręcony przez znajomych o gangsterach. To co dostaje od was w wiadomościach brzmi jak scenariusz horroru medycznego. I to nie jest śmieszne. Są szczegóły obsady, aktorzy dostają propozycje grania...Jeśli macie jeszcze jakieś konkrety, piszcie na prv. Powtarzam: wszyscy solidarnie stanęli, tracą pieniądze, terminy, nie kręcą, choć pogoda super i jest świetna na zdjęcia....
PODOBNO chodzi o dobro ludzi, pytanie teraz brzmi: jeśli jeden może sobie kręcić, to po co robić te zdrowotną szopkę, po co zamykać kina, produkcje, po co pozbawiać uczciwych ludzi pracy, dochodów, często sensu w życiu? Jak wielu artystów teraz zastanawia się, z czego będą żyć, czy może zmienić branże, naprawdę sytuacja niektórych jest tragiczna. Prawo działa podobno równo wobec wszystkich...czy może jednak nie?
Tak tylko pytam. Serio???? Wstyd - napisała na Instagramie.

Borys Szyc udostępnił post dziennikarki i dodał kilka zdań od siebie.

-"To mamy kwarantannę czy niektórzy są ponad? A do tego są totalnie nieodpowiedzialni?" - napisał aktor.

Na Vegę wkurzyła się również Marta Żmuda Trzebiatowska.

- "My siedzimy w domu, ale jak widać nie wszyscy się przejmują..." - skomentowała gwiazda.

Zachowanie reżysera nie spodobało się niektórym gwiazdom, które solidarnie zostały w domach. O tym kontrowersyjnym temacie w środowym "Super Raporcie" opowiedziała Monika Tumińska, redaktorka działu "Gwiazdy" Super Expressu.Najnowsze