Dopiero po latach wydało się, ile tak naprawdę Krystyna Czubówna zarabiała w TVP! Szokująca kwota!

2021-04-24 12:12 sylwiab
Krystyna Czubówna, TVP
Autor: AKPA Krystyna Czubówna, TVP

Krystyna Czubówna przez lata nie chciała wyjawić prawdziwych powodów swojego odejścia z TVP. Swoją przygodę z telewizją publiczną rozpoczęła w 1991 roku i przez wiele lat była jedną z prezenterek "Panoramy". Kiedy dowiedziała się, że TVP planuje zwolnienia, nie czekała na to, co się wydarzy i sama złożyła wypowiedzenie. Dziś otwarcie przyznała, że odeszła, bo nie chciała już dłużej... "klepać biedy". Wiemy, ile tak naprawdę zarabiała w TVP Krystyna Czubówna! Padła konkretna, szokująca kwota!

Krystyna Czubówna jest najsłynniejszą lektorką w kraju. Niemal wszyscy kojarzą jej głos z programów przyrodniczych, a teraz możemy usłyszeć ją także w serialach dokumentalnych na platformie Netflix. Choć z wykształcenia jest prawnikiem, to nie ukrywa, że jej życie zawodowe ma niewiele wspólnego z ukończonymi przez nią studiami.

- Już w trakcie studiów związałam się z radiem i, jak to się mówi, połknęłam radiowego bakcyla - mówiła Krystyna Czubówna w rozmowie z "Echem Dnia". 

Spikerka przyznała, że pierwszą pracę dostała przypadkiem. Ktoś usłyszał i stwierdził, że jest bardzo foniczny. Krystyna Czubówna została zaproszona na przesłuchanie do radia. Pracowała w nim ponad 20 lat. 

- W pewnym momencie lektorzy przestali być w radiu potrzebni - powiedziała na łamach "Tygodnika Ciechanowskiego" stwierdzając, że zawód spikera umarł.

W 1991 roku Krystyna Czubówna rozpoczęła współpracę z TVP. Niemal przez 11 lat była twarzą i głosem "Panoramy".

Wiemy, ile Krystyna Czubówna zarabiała w TVP. Padła konkretna, szokująca kwota!

Krystyna Czubówna nie ukrywa, że do telewizji ściągnął ją Józef Węgrzyn. Przez wiele lat na zmianę z Bożeną Targosz prowadziła "Panoramę". Kiedy po 10 latach usłyszała plotki o tym, że TVP planuje masowe zwolnienia, nie czekała na to aż dostanie wypowiedzenie. Rozstała się z telewizją na własnych warunkach. Przez wiele lat nie chciała wyjawić prawdziwych powodów swojego odejścia z TVP, dziś otwarcie przyznaje, że nie chciała dłużej klepać biedy! 

NIE PRZEGAP: Nawet fani są oburzeni tym, co zrobiła Odeta Moro, gdy jej synek wpadł w histerię na środku ulicy! Szokujące nagranie trafiło do sieci

Krystyna Czubówna pracując w TVP musiała sobie dorabiać. W tajemnicy przed szefostwem wystąpiła w reklamie sieci telekomunikacyjnej, w której zgodnie z rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jako prezenterka państwowej telewizji wystąpić nie mogła. Krystyna Czubówna przyznała, że już od dłuższego czasu nosiła się z zamiarem odejścia z TVP. Po sytuacji z reklamą zwolniła się bez żalu. 

- Życie w telewizji jest bardzo trudne. Wiele razy przymierzałam się do odejścia i zawsze górę brały sentymenty. Bardzo lubię pracę zespołową i identyfikuję się z zespołem. A po 2000 roku nasz zespół zdziesiątkowano! Nie było już żadnej kotwicy, która by mnie tam trzymała - wyznała po latach w wywiadzie dla "Tygodnika Ciechanowskiego".

- Dopóki miałam się z kim solidaryzować, to znaczy wspólnie klepać biedę, tak długo tam trwałam. Dopiero później przyszedł czas, w którym TVP uznała, że gwiazdy trzeba dobrze opłacać - powiedziała Krystyna Czubówna.

NIE PRZEGAP: Blanka Lipińska narobiła Polakom wstydu na oczach całego świata! Jej reakcja odbiera mowę!

I choć wielokrotnie proponowano jej powrót do TVP, nigdy się na to nie zdecydowała. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie współpracuje z telewizją publiczną. Dalej zdarza jej się użyczać im swojego głosu.

Krystyna Czubówna dopiero po latach wyznała, ile zarabiała w TVP. W 2000 roku jej pensja etatowa wynosiła zaledwie kilkaset złotych. Za poprowadzenie jednego wydania programu "Panorama" i dyżur prezenterski, który trwał siedem godzin płacono jej niewiele ponad 300 złotych. Jej miesięczna pensja była bardzo skromna, Krystyna Czubówna była zmęczona "klepaniem biedy". Spodziewaliście się tego?

NIE PRZEGAP: Niemal nikt nie wie, kim w życiu prywatnym jest Tadeusz Sznuk. Prawda o jego żonie zszokuje wielu!

Edyta Górniak będzie nauczać. Otwiera kanał na YouTube
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze