Książę Karol ma koronawirusa! Co z królową? Nie było wyboru

2020-03-25 11:44 doll
Książę Karol zakażony koronawirusem!
Autor: Akpa Książę Karol zakażony koronawirusem!

Szokująca wiadomość z Wysp Brytyjskich. Media potwierdzają przykre doniesienia: 71-letni książę Karol, syn panującej Elżbiety II i następca tronu, ma koronawirusa. Test na obecność wirusa przyniósł pozytywny wynik.

Wydano już specjalne oświadczenie w tej sprawie. Dwór uspokaja, że książę Karol jest w dobrej kondycji: od kilku dni miał symptomy charakterystyczne dla koronawirusa, jednak został w domu i stamtąd pracował. Ograniczył także kontakty z osobami postronnymi. Obecnie książę Karol przebywa w zamku Balmoral w Szkocji.

- Książę wykazuje łagodne objawy wirusa, poza tym pozostaje w dobrym zdrowiu. Podjął decyzję o samoizolacji, pracował z domu przez kilka ostatnich dni.

Pojawiły się także pytania, czy koronawirusa ma księżna Camilla, jego druga żona. Dwór zaprzeczył, jednak zakomunikował, że takie testy przeprowadzono także w jej przypadku.

ZOBACZ TEŻ: Królowa Elżbieta II ma KORONAWIRUSA?! PANIKA w Pałacu Buckingham

Super Raport - odcinek 2

Co z królową Elżbietą? 94-latka już wcześniej podjęła decyzję o ograniczeniu publicznych wystąpień - w tej roli mieli zastąpić ją wnuk książę William z żoną, księżną Kate. W obecnej sytuacji wątpliwe jest jednak, by brytyjski dwór w jakikolwiek sposób pokazywał się publicznie.

Zagrożenie koronawirusem u królowej Elżbiety! Rodzina zmienia plany

Przypomnijmy, że członkowie rodziny królewskiej zmienili już swoje plany ślubne: brat księżnej Kate, James Middleton, miał żenić się w lipcu tego roku w ogrodach Pałacu Buckingham. Póki co wesele przełożono na jesień. Ograniczono także liczbę gości na ślubie księżniczki Beatrycze, który odbędzie się pod koniec maja. W uroczystości udział weźmie jedynie najbliższa rodzina wnuczki królowej Elżbiety.

Najnowsze