Kiedyś była wielką gwiazdą polskiej piosenki. Teraz pisze dla sanah

Magdalena Wójcik - Goya
Autor: AKPA

Zuzanna Irena Jurczak (24 l.), która znana jest jako sanah, wydała właśnie swoją drugą płytę pt. "Irenka" okazuje się, że sporo piosenek powstało we współpracy z Magdaleną Wójcik (46 l.) z zespołu Goya. W 2005 roku o wokalistce było głośno za sprawą piosenki "Smak słów".

sanah to obecnie jedna z najpopularniejszych piosenkarek. W 2020 roku jej płyta "Królowa dram" stała się wielkim hitem. Rozgłośnie radiowe na okrągło puszczały piosenki "Szampan", "Melodia", czy "Koronki". Zanim została sławna grała na skrzypcach i fortepianie. W czerwcu 2019 roku obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. 

Zuzanna Irena Jurczak ma aż sześcioro rodzeństwa. Zanim zaczęła występować pod pseudonimem sanah, w 2017 roku znana była jako Ayreen.  Można była ją usłyszeć w "The Voice of Poland" i brytyjskiej edycji "Mam talent". Kariera sanah nabrała tempa w 2019 roku dzięki partiom wokalnym utworu "Rich in Love" Matta Duska, który znalazł się na pierwszym miejscu listy Spotify Viral Top50. Jej singel "Idź", znalazł się także na pierwszym miejscu playlisty Vevo DSCVR New Music Poland.

Za sukcesem sanah stoi m.in. Magdalena Wójcik z zespołu Goya. To ona jest współautorem słów oraz muzyki do wielu jej piosenek. Wystarczy wspomnieć jeszcze chociażby utwory: "Róże", "Proszę pana", "Cząstka", "Ale jazz!", "Duszki", "Bujda", "2:00", czy "ten Stan", gdzie sanah w teledysku umieściła wideo ze ślubu swoich rodziców. - Chciałabym jak najwięcej komponować. Ale jako artystka jestem zadowolona z siebie. Komponuję, piszę teksty jednak przy niektórych tekstach pomagała mi Magda Wójcik z zespołu Goya - mówiła sanah w 2019 roku w rozmowie z tysol.pl.

Przypomnijmy, że Magda Wójcik z zespołu Goya (grupa powstała w 1995 roku i w tym roku wyda kolejną płytę przyp.) znana jest także z takich piosenek jak "Głębia", Mój" i "Tylko mnie kochaj" (piosenka z filmu o tym samym tytule).

Sanah zdradziła kulisy tworzenia hitów i opowiedziała o swojej tęsknocie [WYWIAD]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze