Najlepsze filmy o SILNYCH KOBIETACH w TV

2020-10-17 9:45 Ewa Wąsikowska-Tomczyńska

Słaba płeć? To chyba żart! Współczesne kobiety są silne, przebojowe i samodzielne, czemu znakomicie dowodzą bohaterki tych filmów. Zobacz ich opisy, godziny emisji w TV oraz zwiastuny.

Lejdis

Cztery przebojowe, pewne siebie i atrakcyjne kobiety znają się od dzieciństwa. Wspólnie radzą sobie z problemami w życiu osobistym, a zwłaszcza w relacjach z płcią przeciwną.

Nauczycielka biologii w katolickim gimnazjum, Łucja (Edyta Olszówka), samotnie wychowuje syna i romansuje z kochliwym kuratorem oświaty, Markiem (Robert Więckiewicz). Monia (Magdalena Różczka) jest żoną bogatego Tomka (Rafał Królikowski). Odkrywa, że ich wizje przyszłości są skrajnie różne. Kobieta przeżywa także zawirowania w związku swoich rodziców (Krzysztof Globisz i Danuta Stenka). Gośka (Izabela Kuna) pracuje w Ministerstwie Rolnictwa, a jej mąż Artur (Piotr Adamczyk) jest eurodeputowanym. W trakcie sporadycznych spotkań para usilnie próbuje spłodzić potomka. Niestety, wkrótce Gośka dowiaduje się, że jej małżonek zakochał się w... mężczyźnie. Z kolei redaktorka kobiecego pisma, Korba (Anna Dereszowska), pozostaje samotna z wyboru. W swojej decyzji unikania stałego związku zaczyna wahać się, gdy poznaje Erwina (Wojciech Mecwaldowski). Na drodze do realizacji marzeń każda z nich napotyka perfidię i obłudę mężczyzn. W ciągu roku życie "lejdis" ulega drastycznym zmianom, a ich wieloletnia przyjaźń poddana zostaje niejednej próbie.

Emisja w TV:

Czwartek 22.35 TVN

Szefowa

Michelle Darnell (Melissa McCarthy) zostaje oskarżona o szpiegostwo handlowe i trafia do więzienia.

Gdy wychodzi na wolność po odbyciu kary, postanawia odbudować swoją karierę. Pragnie znów być kobietą sukcesu oraz ulubienicą Amerykanów. Powrót na szczyt utrudniają jej dawni wrogowie, którzy cierpliwie czekali, aż Michelle wyjdzie z więzienia. Film wyreżyserował Ben Falcone, twórca komedii "Tammy".

Emisja w TV:

Sobota 22.00 TVN

Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość

Natalie Cook (Cameron Diaz), Dylan Sanders (Drew Barrymore) i Alex Munday (Lucy Liu) doskonale opanowały techniki walki i szpiegowania przeciwnika. Są nie tylko bardzo sprawne, ale też niezwykle atrakcyjne.

Pracują dla tajemniczego Charliego, który z ukrycia wspiera organy ścigania w walce z przestępcami. Tym razem na jego zlecenia dziewczyny mają za zadanie odnaleźć skradzione obrączki, które, połączone, stanowią klucz do listy ludzi objętych programem ochrony świadków. Okazuje się, że na wykazie tym znajduje się także nazwisko Dylan. Morderca, przeciwko któremu zeznawała w sądzie, wychodzi z więzienia i chce się na niej zemścić. Osoby z listy zaczynają ginąć. Aniołki muszą jak najszybciej dotrzeć do złodzieja obrączek. Trop prowadzi do ich dawnej wspólniczki, Madison Lee (Demi Moore).

Emisja w TV:

Niedziela 22.05 TVN

Jak upolować faceta

Energiczna, pewna siebie Stephanie Plum (Katherine Heigl) pochodzi z New Jersey. Kobieta od pół roku jest bezrobotna, popadła w długi, i jakby tego było mało - rozstała się z mężem. Nie poddaje się jednak rozpaczy i postanawia działać.

Aby wyjść z finansowego dołka, prosi o pomoc swojego kuzyna Vinniego (Patrick Fischler), który zawodowo zajmuje się ściganiem zbiegłych przestępców. Mężczyzna zgadza się zatrudnić krewną. Pierwszym zadaniem nowej łowczyni nagród jest namierzenie Joe Morellego (Jason O'Mara), byłego policjanta oskarżonego o morderstwo. Sprawa jest jednak dość skomplikowana, gdyż Joe i Stephanie w czasach licealnych byli parą... Adaptacja bestsellerowej powieści amerykańskiej pisarki Janet Evanovich.

Emisja w TV:

Sobota 20.00 TVN