Nie żyje Barbara Połomska. Seksbomba PRL-u zachwycała w kultowych filmach

2021-07-28 16:17
Nie żyje Barbara Połomska, nazywana polską Brigitte Bardot
Autor: Facebook Polish Radio London Nie żyje Barbara Połomska, nazywana "polską Brigitte Bardot"

Nie żyje Barbara Połomska, piękna i niezwykle utalentowana aktorka teatralna i filmowa. Artystka była szczególnie związana z łódzkim Teatrem Powszechnym, z którym współpracowała przez 64 lata! Wystąpiła w takich kultowych już filmach "Eroica" i "Zezowate szczęście" Andrzeja Munka oraz w serialu "Kapitan Sowa na tropie". Aktorka miała 87 lat. Jej dorobek artystyczny robi wrażenie. Bliscy i przyjaciele Barbary Połomskiej wzruszająco się z nią pożegnali. Dla wszystkich jej śmierć jest ogromnym szokiem.

W świecie gwiazd żałoba. W ostatnim czasie odeszło od nas wielu wybitnych twórców filmowych. Dwa tygodnie temu powiadomiliśmy o śmierci Jerzego Janeczka, który wcielał się w rolę Witii Pawlaka, syna Kazimierza w filmie "Sami swoi". Dziś odbył się pogrzeb Eugenii Herman, która była aktorką, pedagogiem, damą i legendą kina. Niestety to nie koniec smutnych wieści. Dowiedzieliśmy się również o śmierci aktora Jana Pęczka, który grał jedną z głównych ról w serialu "Barwy szczęścia". 

ZOBACZ: Jan Pęczek miał siedmioro wnuków. To z rodziną opłakiwał zmarłą żonę

Barbara Połomska odeszła w wieku 87 lat, o czym poinformował Teatr Powszechny w Łodzi na Facebooku:

- To niewiarygodne. Była jednym z filarów i symboli Teatru Powszechnego w Łodzi. Była zawsze obecna w moim życiu i dorastaniu. Piękna, utalentowana młoda dziewczyna o jasnych włosach, nazywana przez krytyków polską Brigitte Bardot - napisała Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Aktor "Rejsu" miał grób za życia. Mogiła Kowalewskiego wymaga sprzątnięcia! Grób Smolenia i aktorek "Znachora" i "Polskich dróg". Niezapomniani.

ZOBACZ: Przyczyna śmierci Jana Pęczka. Walczył ze straszną chorobą

Nie żyje Barbara Połomska. Seksbomba PRL-u zachwycała w kultowych filmach

Barbara Połomska urodziła się 9 stycznia 1934 w Bydgoszczy. Ukończyła szkołę muzyczną i krakowską PWST. Fanom zapadły w pamięć kultowe filmy z jej udziałem. Połomska wystąpiła w legendarnych dziś produkcjach: "Zezowate szczęście" i "Eroica" Andrzeja Munka. Na przełomie lat 60. i 70. występowała także w kilku popularnych serialach, m.in. "Kapitan Sowa na tropie" i "Doktor Ewa". 

- Basia budowała historię polskiego kina, podróżowała po świecie, była gwiazdą festiwali w Argentynie i Europie. Zawsze jednak wracała do Łodzi. Była cały czas pełna energii, czerpała z nowych wyzwań artystycznych. Ostatnio widzowie teatralni oglądali Ją w „Branczu” Juliusza Machulskiego i „Wytwórni piosenek”, w której Basi i Michałowi Szewczykowi poświęcony był specjalny wątek, przypominający, że to właśnie Oni współtworzyli legendę Łodzi filmowej - dodała Ewa Pilawska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE