Nie żyje Jerzy Janeczek. Śmierć Witii Pawlaka z filmu "Sami swoi"

2021-07-13 0:02
Nie żyje Jerzy Janeczek. Wystąpił jako Witia Pawlak, syn Kazimierza w filmie Sami swoi
Autor: AKPA Nie żyje Jerzy Janeczek. Wystąpił jako Witia Pawlak, syn Kazimierza w filmie "Sami swoi"

Nie żyje Jerzy Janeczek, polski aktor teatralny i filmowy. Zasłynął rolą Witii Pawlaka, czyli syna Kazimierza w filmie "Sami swoi". Informację o jego śmierci przekazał aktor Wiktor Zborowski za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie z przykrością pożegnał 77-letniego znajomego słowami: "Odpoczywaj Jurku w spokoju". O śmierci aktora powiadomiono też, późnym wieczorem w poniedziałek, na oficjalnym koncie na Facebooku ZASP, Związku Artystów Scen Polskich.

Nie żyje polski aktor teatralny i filmowy Jerzy Janeczek. Zmarł w wieku 77 lat, o czym poinformował Wiktor Zborowski na Facebooku oraz ZASP (Związek Artystów Scen Polskich). Największą sławę Jerzemu Janeczkowi przyniosła rola w filmie "Sami swoi". Witia Pawlak, czyli syn Kazimierza na zawsze zapisał się w pamięci miłośników tego filmu.

Nie żyje Jerzy Janeczek

Jerzy Janeczek w 1968 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Dało mu to przepustkę do pracy w teatrze. Występował na we Wrocławiu, Kaliszu, Koszalinie i Warszawie. Pod koniec lat osiemdziesiątych wyjechał do USA, a w 2007 roku powrócił do Polski.

Na szklanym ekranie zadebiutował w 1996 w filmie "Don Gabriel". Rok później wystąpił jako Witia Pawlak, syn Kazimierza w filmie "Sami swoi". Grał też w "Na dobre i na złe", "Koronie królów" czy "Kobietach mafii".

Zobacz także: Tadeusz Wojtych nie żyje. Zasłużony aktor miał 89 lat

Nie żyje Jerzy Janeczek. Śmierć Witii Pawlaka z filmu "Sami swoi"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE