Nie żyje polska piosenkarka. Była żoną legendy estrady

2020-01-14 19:02 MGa
Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje
Autor: AKPA Zbigniew Kurtycz z żoną w 2003 roku

12 stycznia w Warszawie zmarła piosenkarka Barbara Dunin-Kurtycz (+76 l.). Od 30 stycznia 2015 roku była wdową po Zbigniewie Kurtyczu (+95 l.), piosenkarzu znanym z przeboju "Cicha woda".

Barbara Dunin-Kurtycz karierę wokalną rozpoczęła w 1962 roku, a 4 lata później zaczęła występować w duecie z mężem, piosenkarzem i kompozytorem Zbigniewem Kurtyczem. Najbardziej znanym ich utworem był "Żeby się ludzie kochali". Często gościli razem w audycji radiowej "Podwieczorek przy mikrofonie". Dunin w 1966 roku piosenką "Nic się nie zmieniło" zdobyła na festiwalu w Rostocku. żona Kurtycza występowała także w krakowskim kabarecie "Przy szabasowych świecach" i na deskach stołecznego Teatru Syrena.  W latach 80. aktywnie uczestniczyła w nielegalnych obchodach zakazanych świąt narodowych, które odbywały się w kościołach - czytamy na e-teatr.pl.  W 2012 roku otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Na razie nie jest znana data pogrzebu. Przypomnijmy, że Zbigniew Kurtycz został pochowany w kolumbarium na Starych Powązkach w Warszawie.

NIE ŻYJE Zbigniew Kurtycz: Rodzina opłakuje zmarłego muzyka

Najnowsze