Baraki

i

Autor: Tik Tok Baraki

MA RACJĘ?

Amerykański żołnierz skarży się na warunki w bazie w Polsce. "Nienawidzę tego miejsca" [WIDEO]

2022-08-17 8:54

W związku z wojną w Ukrainie, USA zwiększyło liczbę swoich żołnierzy stacjonujących w Polsce. Jak się okazuje, nie wszystkim amerykańskim wojskowym nasz kraj przypadł do gustu. Internet podbija nagranie żołnierza, który pokazuje, w jakich warunkach obecnie przebywa i przyznaje, że “nienawidzi tego miejsca”.

W piątek 12 sierpnia media społecznościowe obiegł filmik nagrany przez amerykańskiego żołnierza. Wideo najprawdopodobniej powstało znacznie wcześniej, a teraz po prostu zyskało na popularności. 

Nagranie stworzył Raul Dupree Gibson, który pokazał warunki, w jakich przebywają amerykańscy żołnierze w Polsce. Najpierw wojskowy nagrał namiot mieszkalny, a następnie wyszedł na zewnątrz i nakręcił pobliskie zabudowania. Później pojawiają się ujęcia namiotu z prysznicami, pralnię i namiot jadalny. - Nienawidzę tego miejsca - podsumowuje gorzko Gibson. 

Internauci krytykują marudzącego żołnierza. Głos zabrali inni amerykańscy wojskowi

Nagranie podbiło internet, a jego autor spotkał się z krytyką użytkowników. Podkreślali oni, że żołnierz przesadza i niesłusznie narzeka na warunki, w jakich stacjonuje amerykańskie wojsko w Polsce. Komentujący zauważyli m.in., że namiot posiada najprawdopodobniej klimatyzację, ponieważ na jednym z ujęć widać pokrętło temperatury. 

Z uwagami internautów zgodzili się także inni amerykańscy wojskowi. Filmik skomentował m.in. oficer Marty Bryde. Na Twitterze ocenił, że warunki żołnierzy są nawet sympatyczne. Podobnego zdania jest również weteran wojny w Afganistanie z Korpusu Piechoty Morskiej USA James Clark.

W opublikowanym przez portal taskandpurpose.com artykule Clark ocenił, że “warunki są standardowe, a nawet sympatyczne”. - Tak wygląda każda duża baza na tyłach, gdzie żołnierze trafiają na pewien czas - wyjaśnił. 

ZOBACZ TAKŻE: Terytorialsom zniknęła broń. Sprawą zajęła się Żandarmeria Wojskowa

Sonda
Czy widziałeś kiedyś na żywo ćwiczenia wojskowe?
Zostać żołnierzem czy tylko wspiąć się na czołg? Uczestnicy Pikniku Wojskowego w Lublinie mieli wiele możliwości.