OSTATNIE POŻEGNANIE KRÓLOWEJ

Andrzej Duda uśmiechał się na pogrzebie królowej Elżbiety II. Specjalista od mowy ciała wziął jego zachowanie pod lupę

2022-09-20 15:50

Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Dudą brali udział w pogrzebie królowej Elżbiety II. Polski prezydent wraz z pierwszą damą zajęli miejsca w rzędzie przed m.in. parą prezydencką USA. Zdjęcia siedzącego wśród polityków Andrzeja Dudy obiegły media. Wielu zwróciło uwagę na to, że nasz prezydent się uśmiechał. Specjalista od mowy ciała wziął jego zachowanie pod lupę.

Pogrzeb królowej Elżbiety II 

Andrzej Duda i Agata Duda pożegnali królową Elżbietę II. Polska para prezydencka została zaproszona na jej pogrzeb, który odbył się w poniedziałek 19 września. Uroczystość miała ogromny rozmach, a jej transmisję oglądały miliony widzów. Zanim trumna z ciałem królowej spoczęła w grobie minęło wiele godzin, wszystko dlatego, by jak najwięcej Brytyjczyków mogło pożegnać monarchinię. Nabożeństwo pogrzebowe i ceremonia pogrzebowa były transmitowane przez telewizje całego świata.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

Gdy w sieci pojawiły się nagrania i zdjęcia naszej pary prezydenckiej, wielu internautów zauważyło, że Duda się uśmiechał. Dlaczego? Ekspert od mowy ciała Łukasz Kaca, ocenił w rozmowie z Plejadą, to zachowanie.

Zobaczcie okładki brytyjskich gazet dzień po pogrzebie w galerii poniżej:

- To ewidentnie uśmiech społeczny. Wygląda na to, jakby Andrzej Duda złapał kogoś innego wzrokiem i się uśmiechnął, co jest odruchowe, zwłaszcza że przy tym kiwnął głową. To jeden z uśmiechów, które wysyłamy jako komunikat, gdy na przykład na oficjalnej imprezie się z kimś spotkamy i odruchowo staramy się do tej osoby uśmiechnąć - wyjaśnił. 

Ekspert przyznał, że nie było to uśmiech, a raczej grymas twarzy, który pojawił się nagle i nagle znikł. Jak dodał specjalista od mowy ciała, Andrzej Duda nie zrobił tego grymasu specjalnie. Ocenił, że jest to "uśmiech społeczny": - Nie był to uśmiech wynikający z rozśmieszenia. On za szybko zniknął, poza tym pojawił się tylko w obszarze mięśni dookoła ust, tam nie było uśmiechu oczu. To był bardziej odruch, uśmiech trwał krótko, po czym Andrzej Duda szybko wrócił do miny spoczynkowej, neutralnej. 

CZYTAJ: Tak Agata Duda wystroiła się na pogrzeb królowej Elżbiety II. Ogromne zaskoczenie

Sonda
Jak oceniasz prezydenta Andrzeja Dudę?