Apoloniusz Tajner

i

Autor: SE Apoloniusz Tajner

Mało znany fakt

Apoloniusz Tajner już kiedyś startował w wyborach! Mało kto pamięta

2023-08-05 13:43

Apoloniusz Tajner kojarzony jest przede wszystkim ze swoją działalnością sportową. Niemałym zaskoczeniem okazało się jego wystąpienie u boku lidera PO Donalda Tuska w Ustroniu, gdzie ogłosił swój start do Sejmu z list KO jako bezpartyjny działacz. Mało kto wie, że to nie jego pierwsza przygoda z polityką.

Apoloniusz Tajner przez lata był związany ze światem sportu – najpierw jako zawodnik kombinacji norweskiej, a następnie jako trener narciarski, który szkolił między innymi Adama Małysza. W latach 2006-2022 był prezesem Polskiego Związku Narciarskiego. Jest także częstym ekspertem w stusiu TVP. Ostatnio zaś postanowił zaangażować się w politykę i ogłosił swoją kandydaturę do Sejmu jako bezpartyjny działacz z okręgu bielskiego. Będzie startować z list KO.

Dla wielu fanów sportowej działalności Apoloniusza Tajnera to był spory szok. Mało kto bowiem pamięta, że były trener już próbował swoich sił w polityce w 2004 roku. Kandydował wówczas z list PSL w okręgu śląskim do Parlamentu Europejskiego. Zdobył 7265 głosów, zaliczając porażkę.

Niewykluczone, że tym razem Apoloniusz Tajner będzie miał więcej szczęścia. Z pewnością może liczyć na poparcie części swoich fanów, którzy doceniają jego osiągnięcia sportowe. Być może uda mu się zachęcić też innych do oddania na siebie głosu dzięki swoim poglądom.

- Boli mnie, że wytworzyły się podziały. Biało-czerwone barwy, zawsze się z nimi identyfikowałem. Apeluję jednością, wzajemnym zrozumieniem, współpracą i żeby takie słowa, jak rzetelność, uczciwość, kłamstwo czy prawda uzyskały właściwe definicje. Żeby przywrócić te definicje, bo tak do końca normalnie przecież nie jest – mówił były trener w Ustroniu.

Sonda
Czy Apoloniusz Tajner będzie dobrym politykiem?
Wieczorny Express - Samol Lachowski