Tadeusz Rydzyk

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Komedia! Dlaczego ojciec Rydzyk zwiewa przed dziennikarzami? - zdjęcie ilustracyjne

Zaskakujące słowa

Bezczelność?! Tadeusz Rydzyk wypalił o pieniądzach! "Księża są gospodarni"

2022-12-02 19:55

Tadeusz Rydzyk znów ma swoje pięć minut. W sobotę, 3 grudnia, przypadają 31. urodziny jego ukochanego Radia Maryja. Z tego powodu szykowana jest specjalna impreza, na której zapewne nie zabraknie ważnych polityków PiS. Przed rocznicą urodzin Radia Maryja słynny redemptorysta udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi", czyli gazecie, która także zalicza się do tzw. imperium Rydzyka. Padły tam zaskakujące słowa o pieniądzach. Wielu osób uzna je za bezczelność.

Urodziny Radia Maryja - pląsy i prezent od Dudy

Urodziny Radia Maryja to zawsze ważny dzień dla Tadeusza Rydzyka. Co roku na uroczystościach licznie stawiają się politycy związani z partią Jarosława Kaczyńskiego. Kilka lat temu absolutnym hitem internetu było nagranie pląsów przy ulubionej pieśni Jana Pawła II "Barce". Rok temu na imprezie osobiście stawić nie mógł się Andrzej Duda, ale o Tadeuszu Rydzku nie zapomniał, przekazując zakonnikowi prezent i specjalny list. Tym razem politycy też na pewno będą pamiętać o urodzinach Radia Maryja, i to mimo tego, że bez biletu na imprezę nie można wejść. Początek świętowania zaplanowany jest na samo południe. 

Ojciec Tadeusz Rydzyk narzeka na finanse Kościoła: Nie ma środków

Tuż przed rocznicą urodzin Radia Maryja Tadeusz Rydzyk udzielił mocnego wywiadu w "Naszym Dzienniku", w  którym... narzekał na sytuację finansową Kościoła. - Proszę zobaczyć ile jest w Polsce potężnych portali, a Kościół nie ma tak potężnego, bo nie ma środków. A przy tym wmawiają nam, jaki to Kościół jest bogaty. To nieprawda. Księża są bardzo gospodarni, potrafią wiele zrobić małymi środkami - przekonywał redemptorysta, który prosił też o modlitwę. - Wszędzie potrzebny jest człowiek. Dlatego proszę o modlitwę o licznych kapłanów, siostry zakonne i świeckich, także o współpracowników do Radia Maryja, Telewizji Trwam, którzy najpierw będą modlić się za nas, bo to jest fundament - podkreślił zakonnik.

W naszej galerii prezentujemy, jak politycy PiS bawili się u ojca Tadeusza Rydzyka

Tak politycy PiS tańczyli u Rydzyka
Nasi Partnerzy polecają