Morawiecki; Chorosińska

i

Autor: PAP

tak, że tego...

Chorosińska usiadła w Sejmie koło Morawieckiego. Szybko tego pożałowała! Nagranie hitem sieci

2023-11-29 12:05

Ku zaskoczeniu wielu osób, to Dominice Chorosińskiej premier powierzył stanowisko ministra kultury (gdzie najprawdopodobniej swój urząd będzie sprawowała tylko przez dwa tygodnie). Już po uzyskaniu nominacji występująca niegdyś w "M jak miłość" aktorka pojawiła się w Sejmie i zasiadła w rządowych łamach. Chorosińska chciała usiąść obok samego Mateusza Morawieckiego, ale najwyraźniej szybko przekazano jej, aby się przesiadła. Nagranie z momentu tego zdarzenia pojawiło się w sieci, gdzie błyskawicznie zaczęło robić furorę.

Kim jest Dominika Chorosińska?

W poniedziałek (27.11) zaprzysiężony został rząd premiera Mateusza Morawieckiego. To, co zwracało uwagę, to fakt, że większość nowego gabinetu stanowią kobiety. Wśród nich znalazła się Dominika Chorosińska, znana także ze swoich aktorskich występów. Od 2019 roku jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej próbowała swoich sił w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jednak bezskutecznie. Natomiast w 2018 roku udało jej się zostać radną Sejmiku województwa mazowieckiego. Teraz Chorosińska pokieruje Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zastępując na tym stanowisku Piotra Glińskiego. 

Zobacz: Dominika Chorosińska zdradziła męża, ma 6 dzieci, promuje wierność małżeńską. Aktorka filmu "Smoleńsk" w rządzie. "Cyrk"

- Panie wnoszą do polityki coś niezwykle cennego. Zupełnie inne spojrzenie niż panowie, chciałbym, żeby tak było w przyszłości – argumentował w poniedziałek Mateusz Morawiecki w programie "Gość Wiadomości" TVP. 

Nagranie z Sejmu hitem sieci

We wtorek Chorosińska pojawiła się na posiedzeniu Sejmu już jako minister. Gdy tylko aktorka pojawiła się w rządowych ławach, postanowiła zająć miejsce obok samego premiera Mateusza Morawieckiego. Gdy usiadła obok niego, on wpatrywał się w telefon. Jednak, gdy podniósł głowę, zauważył aktorkę i zaczął coś mówić do rzecznika rządu Piotra Müllera, który stał za nim. Po krótkiej wymianie zdań aktorka przeniosła się do drugiego rzędu.

Sprawdź: Z "M jak Miłość" do rządu Morawieckiego. Jaki majątek ma Dominika Chorosińska?

W sieci szybko pojawiło się nagranie dokumentujące tę sytuację.

Galeria poniżej: Dominika Chorosińska. Od aktorki do stanowiska w rządzie

Sonda
Dominika Chorosińska nowym ministrem kultury. Czy to dobry wybór?
Dominika Chorosińska grała w M jak miłość, a teraz objęła takie stanowisko! O jej życiu prywatnym plotkowała cała Polska