Borys Budka, Monika Miller, Kasia Tusk

i

Autor: instagram(2), twitter

BU!

Dzisiaj Halloween! Za co przebrali się politycy i ich bliscy? Pojawiły się odważne stylizacje!

2022-10-31 22:25

Dziś, 31 października, wypada Halloween. Święto to najhuczniej jest obchodzone w krajach anglosaskich, natomiast do Polski dotarło ono w latach 90. XX wieku i z roku na rok, mimo wielu głosów krytyki, zyskuje na popularności. Postanowiliśmy sprawdzić, kto ze znanych polityków oraz osób z ich bliskiego otoczenia polubił Halloween i postanowił się w tym roku przebrać.

Świętowanie Halloween co roku wzbudza w Polsce wiele emocji. Dla jednych jest to niewinna zabawa, inni z kolei nie szczędzą słów krytyki, dostrzegając w obchodach nawet niebezpieczeństwo. Ostatnio głośno zrobiło się m.in. o słowach posłanki PiS Barbary Dziuk, która nazwała Halloween “pogańskim zwyczajem niezgodnym z naszą kulturą, tradycją i wiarą”.

- To jest chore, że dzieciom organizuje się Halloween. Na siłę się nas zmusza, byśmy ten zwyczaj obchodzili. Idiotyczne. Ten zwyczaj kojarzy się z horrorem - mówił z kolei kilka lat temu inny polityk PiS Dariusz Piontkowski, obecnie wiceminister nauki i edukacji. 

Kto jednak z polityków i osób z ich bliskiego otoczenia lubi Halloween i korzysta z okazji do założenia nietypowego przebrania? Postanowiliśmy sprawdzić, kto zdążył się już pochwalić swoim halloweenowym strojem!

Borys Budka nie szczędzi złośliwości.”Szczególne pozdrowienia dla kurator Nowak i jej pryncypała Czarnka” 

Okazuje się, że Halloween przypadł do gustu szefowi klubu KO Borysowi Budce. Polityk zapozował do zdjęcia w charakterystycznej masce z “Krzyku” i święcącą dynią w ręku.

“Ze szczególnymi pozdrowieniami dla kurator Barbary Nowak i jej pryncypała Przemysława Czarnka. PS Wpadajcie, dostaniecie po cukierku, bo psikusów - delikatnie mówiąc - to już za dużo narobiliście polskiej oświacie…” - podpisał fotkę na Twitterze. Na fotografii pojawiła się również żona polityka Katarzyna Kuczyńska-Budka. Także i ona założyła na twarz halloweenową maskę. 

Biejat o Halloween. “Daje okazję do rozmów o strachu” 

Halloween świętowała również posłanka partii Razem z klubu Lewicy Magdalena Biejat. Polityczka przyznała w rozmowie z nami, że taką imprezę zorganizowała po raz pierwszy, ponieważ bardzo zależało na tym jej dzieciom. - Dzieci przebrały się za zwierzaki, wampiry i kościotrupy - relacjonowała. Sama zaprezentowała się w magicznym kapeluszu i wyjątkowej charakteryzacji autorstwa jej dzieci. W mediach społecznościowych podzieliła się zdjęciem z imprezy, na którym szczęśliwa szeroko się uśmiecha. 

Pytana przez nas o krytykę Halloween, posłanka wyjaśniła, że “uważa, że nie ma w obchodzeniu tego święta nic złego, a daje okazję do rozmów o strachu i o tym, jak sobie z nim radzić”. - Zupełnie to nie przeszkadza w szanowaniu polskich tradycji, które bardzo cenię. Co roku jeździmy z rodziną na groby, odwiedzamy Powązki i opowiadamy dzieciom o ich pradziadkach - dodała.

Magdalena Biejat

i

Autor: instagram

Aleksandra Gajewska na kinderbalu. Przebrała się za dynię! 

W halloweenowej imprezie wzięła również udział posłanka PO Aleksandra Gajewska. Parlamentarzystka zainspirowała się najbardziej charakterystycznym dla tego święta motywem i przebrała się za dynię. Jej stylizację dopełniał perfekcyjnie wykonany makijaż “kościotrupa”. W rozmowie z se.pl Gajewska wyjaśniła, że pojawiła się w takim przebraniu na kinderbalu, w którym uczestniczyła wraz z rodziną i przyjaciółmi.

- Wszyscy się przebieraliśmy. Dzieci pojawiły się w najróżniejszych strojach - były księżniczki, bohaterowie z bajek oraz postacie po prostu kojarzące się z tym dniem. Pojawiło się także kilka rodzin, które ubrały się tematycznie np. wszyscy przebrali się za superbohaterów. Chodziło po prostu o pretekst, żeby się spotkać, spędzić miło czas i pobawić się z dzieciakami. Przebranie i ten cały motyw jest dodatkiem - mówiła.

Pytana o krytykę Halloween, posłanka odparła: “Jeśli komuś się nie podoba takie święto, to niech go po prostu nie obchodzi”. - Jest dowolność. Niektórzy obchodzą Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Dzień Pizzy itd. Dla większości osób to jest po prostu pretekst do wspólnych spotkań. Stawianie za tym jakiejś większej ideologii wydaje mi się być tutaj nieuzasadnione - dodała.

Aleksandra Gajewska

i

Autor: instagram

Mocne stylizacje Moniki Miller. Zadbała o każdy szczegół 

Halloween spodobał się również wnuczce byłego premiera Leszka Millera, Monice Miller. Z okazji tego święta 27-latka udostępniła w mediach społecznościowych nie jedną, a nawet kilka swoich stylizacji. Na jednej z nich wcieliła się w postać z horroru "Hellraiser". Z kolei na halloweenową imprezę, którą relacjonowała na Instagramie, przyczepiła do czoła czarne rogi. 

Monika Miller

i

Autor: instagram

Kasia Tusk wcieliła się w ulubienicę fanów Harry’ego Pottera! Świetny wybór! 

Swoim przebraniem pochwaliła się również w sieci córka lidera PO i byłego premiera Donalda Tuska, Kasia Tusk. Influencerka założyła do zdjęcia strój dobrze znany wszystkim fanom Harry’ego Pottera i wcieliła się w Hermionę Gringer. Trzeba przyznać, że stanęła na wysokości zadania i dobrze odwzorowała charakterystyczny strój. 

Dom jak z horroru w Gdańsku! W Halloween na Jaśkowej Dolinie naprawdę straszy
Sonda
Czy obchodzisz Halloween?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany