Kto by się spodziewał?

Jarosław Kaczyński kończy 74 lata! Mało kto wie, jak lubi spędzać wieczory

2023-06-18 5:00

Prezes PiS Jarosław Kaczyński właśnie dziś, 18 czerwca, kończy 74 lata! Niemal całe swoje życie poświęcił polityce, a dziś jest jedną z najważniejszych osób w państwie. Choć udało mu się skupić wokół siebie wielu sympatyków, mało kto wie, czym były wicepremier zajmuje się w wolnych chwilach!

Jarosław Kaczyński może pochwalić się wieloma sukcesami na arenie politycznej. Choć przeżył także wiele trudnych chwil, postanowił się nie poddawać i do dziś pozostaje prezesem PiS, a na jego wystąpienia ściągają prawdziwe tłumy. 18 czerwca zaś Jarosław Kaczyński ma nie lada powód do świętowania: kończy 74 lata! Choć polityk cieszy się sporą popularnością, pozostaje bardzo tajemniczy i niewiele zdradza na temat swojego życia prywatnego.

Mało kto wie na przykład, jak prezes PiS lubi spędzać wolne chwile. Jak się okazuje, oprócz zwierząt były wicepremier bardzo lubi także książki. Choć nie ma za dużo wolnego czasu, lubi go spędzać na czytaniu. - Bardzo lubię czytać. To mnie bardzo relaksuje – wyznał w „Pytaniu na śniadanie” w 2019 roku.

- Trochę czasu wolnego mam, szczególnie chodzi tu o soboty i niedziele, a często jest to tylko jeden z tych dwóch dni, lub czasem nie ma żadnego; wtedy najbardziej lubię spokojnie czytać – mówił jakiś czas temu w RMF FM.

Jednak nawet wtedy Jarosław Kaczyński wyznaje zasadę, że najpierw obowiązki, potem przyjemności i zanim zajmie się czytaniem książek, dokańcza lekturę dokumentów. - Najpierw czytam dokumenty, których nie zdołałem przeczytać w ciągu tygodnia. To jest nawet czasem ciekawe i przyjemne, a czasem nudne "jak flaki z olejem", ale wtedy też trzeba. A później sobie czytam inne rzeczy – mówił w tej samej rozmowie.

Jak widać, zajęć Jarosławowi Kaczyńskiemu nie brakuje! Zawsze znajdzie jakąś ciekawą lekturę, z którą może spędzić wolny czas, a na jego nadmiar nie może narzekać zwłaszcza w roku wyborczym.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
R.TERLECKI: JAROSŁAW KACZYŃSKI MOŻE WRÓCIĆ DO RZĄDU