o. Krzysztof Mądel

i

Autor: Facebook o. Krzysztof Mądel

Rocznica stanu wojennego

Kapelan szpitala "zgasił" znanego historyka? Poszło o Michnika i Jaruzelskiego

2022-12-14 14:09

Krzysztof Mądel (56 l.) to znany jezuita, filozof, teolog moralista, etyk rynku i demokracji. Ma także zacięcie artystyczne, jest publicystą grafikiem i malarzem. Często komentuje także bieżące wydarzenia polityczne na Twitterze. W 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego postanowił odpowiedzieć na wpis Sławomira Cenckiewicza (51 l.), który umieścił filmik z Adamem Michnikiem i gen. Wojciechem Jaruzelskim.

- 13 grudnia 1981 r. Pamiętamy! Precz z komuną i zdradą! Niech żyje wolna Polska! - napisał historyk Słąwomir Cenckiewicz na Twitterze. Pod spodem dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego, umieścił filmik na którym widać uśmiechniętego Adama Michnika przytulającego się do gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Wyraźnie nie spodobało się to o. Krzysztofowi Mądelowi, kapelanowi w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. - Adam Michnik to mądry człowiek, myśli, nie zieje nienawiścią, w człowieku widzi człowieka, a Pan lubi zohydzać ludzi obrazkami nie związanymi z dzisiejszą, jakże tragiczną rocznicą - napisał duchowny.

Księża pobili się na plebanii

Na zaczepkę jezuity w bardzo tajemniczy sposób zareagował Cenckiewicz. Napisał krótko: AMDG. To łacińska dewiza Towarzystwa Jezusowego "Ad maiorem Dei gloriam" oznaczająca "na większą chwałę Bożą". Wpis historyka nie podobał się także innym internautom. Jeden z użytkowników Twittera napisał: "Gdyby nie Michnik, byłbyś wysoko postawionym komunistycznym kacykiem. Szkoda co nie?". - Michnik był tego dnia aresztowany, a ty miałeś 10 lat, nawet nie wiedziałeś kto to jest - dodała Monika Mesuret.

Nasi Partnerzy polecają