Witalij Kliczko vs Kolenda-Zaleska

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express; Piotr Kowalczyk/Super Express

Campus Polska Przyszłości

Katarzyna Kolenda-Zaleska rozanielona. Wystarczyło, że stanęła u boku mera Kijowa

2023-08-26 20:23

Katarzyna Kolenda-Zaleska pojawiła się na Campusie Polska Przyszłości 2023, czyli imprezie organizowanej przez Rafała Trzaskowskiego. Wśród zaproszonych na Campus gości jest też mer Kijowa Witalij Kliczko. Kolenda-Zaleska miała okazję z nim porozmawiać. Obecność ukraińskiego polityka sprawiła, że dziennikarka TVN poczuła się rozanielona.

Katarzyna Kolenda-Zaleska pojechała na Campus Polska Przyszłości 2023, czyli wydarzenie kulturalno-polityczne, które od kilku lat organizowane jest w Olsztynie. Dziennikarka TVN miała okazję porozmawiać z zaproszonym na wydarzenie merem Kijowa, czyli Witalijem Kliczką.Dziennikarka pokazała też na Instagramie zdjęcia z Kliczką, byłym sportowcem. - Ktoś się dziwi mojej rozanielonej minie. Mer Kijowa mówi mi, że przyjechał na #campusprzyszłości z jasnym przesłaniem: miejcie swoje marzenia i walczcie o nie. Tak jak my walczymy o niepodległość naszego kraju - napisała.

Polityk został zaproszony na Campus Polska Przyszłości 2023 przez Rafała Trzaskowskiego. Gościł też w "Faktach po Faktach". - Wspaniale być w Polsce, wspaniale, że mogę być gościem Campusu Polska, że mam szansę porozmawiać tutaj ze studentami i powiedzieć: dziękuję wam wszystkim w Polsce za wsparcie naszej ojczyzny.  Solidarność z Ukrainą i jedność wobec Ukrainy to kluczowa kwestia dla pokoju i wolności w Europie. Mamy poczucie, że nie jesteśmy sami - mówił wzruszony.

Witalij Kliczko i Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrali tytuły Honorowego Obywatela Warszawy