Andrzej Duda, Agata Duda

i

Autor: Łukasz Gągulski Andrzej Duda, Agata Duda

Wiedzieliście o tym?

Kim jest ojciec Agaty Dudy? Trudno uwierzyć, co robił teść prezydenta

2022-11-23 14:04

Andrzej Duda poślubił Agatę Kornhauser-Dudę i to właśnie z nią ma córkę, Kingę. Ich związek od początku należał do udanych. Rzadko jednak dziennikarze przypominają, kim jest i czym zajmuje się teść obecnego prezydenta. Mało osób więc wie, że Julian Kornhauser jest poetą, profesorem i autorem książek dla dzieci!

Kim jest ojciec Agaty Dudy? Julian Kornhauser to wszechstronnie utalentowany twórca

Julian Kornhauser przyszedł na świat 20 września 1946 roku w Gliwicach. Na swoim koncie ma niemałe osiągnięcia. Jest przede wszystkim poetą, ale także i prozaikiem oraz krytykiem literackim. Mało tego, to również autor książek dla dzieci, znawca i tłumacz literatury serbskiej i chorwackiej, a także współtwórca grupy literackiej "Teraz". Ponato tytułowany jest jako profesor emeritus Uniwerstytetu Jagiellońskiego. W latach 70. XX wieku był jednym z pionierów Nowej Fali poetyckiej. Debiutował jako jeden z głośnych twórców Nowej Fali tomem wierszy Nastanie święto i dla leniuchów (1971). W 1973 roku wydał kolejny zbiór: W fabrykach udajemy smutnych rewolucjonistów. W tym okresie wspólnie z Adamem Zagajewskim opublikował zbór esejów i manifestów Świat nie przedstawiony (1974). Wydał ponad 25 książek.

Jest mężem polonistki Alicji Wojna-Kornhauser. Ma dwoje dzieci: córka Agata, jest żoną Andrzeja Dudy. Jego synem jest dr Jakub Kornhauser - literaturoznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumacz, poeta.

Poniżej galeria zdjęć: Agata Duda i Andrzej Duda w kościele w Juracie

Sonda
Która z pań lepiej prezentuje się w niebieskim żakiecie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają