Marta Kaczyńska

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Marta Kaczyńska

PORUSZAJĄCE

Marta Kaczyńska dodała wpis o rocznicy Powstania Warszawskiego. Poruszjące słowa

2022-08-02 8:57

Marta Kaczyńska mieszka w Sopocie, ale jest też związana z Warszawą. Tu mieszka jej stryj Jarosław Kaczyński, a przez lata mieszkali jej rodzice. Właśnie 1 sierpnia, w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Kaczyńska była w Warszawie. Brała udział w obchodach rocznicy, co mocno ją poruszyło. Do tego stopnia, że umieściła w sieci wzruszający wpis.

Marta Kaczyńska postanowiła, że w dniu rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, pojawi się w stolicy. Chciała wziąć udział w uroczystościach organizowanych w Warszawie. By lepiej poczuć wagę uroczystości i na własnej skórze odczuć, to jak mieszkańcy Warszawy obchodzą rocznicę, wybrała się na godzinę 17 w bardzo charakterystyczne miejsce. Zdecydowała, że w godzinę "W" zatrzyma się wraz z innymi na Rondzie Dmowskiego. To tam od lat gromadzą się ludzie. W tym roku wśród nich była też Marta Kaczyńska. To jednak nie wszystko, bo wieczorem bratanica prezesa PiS, wybrała się na plac Piłsudskiego, by wziąć udział w koncercie "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Wydarzenia tego dnia zrobiły na niej ogromne wrażenie. Tak wielkie, że Kaczyńska w środku nocy postanowiła umieścić na Facebooku poruszający wpis, a trzeba powiedzieć, że dawno nie dodawała takich wpisów. Teraz zrobiła wyjątek: - Byłam dziś na Rondzie Dmowskiego i na Placu Piłsudskiego. Śpiewałam (nie)zakazane piosenki. Spotkałam wielu serdecznych ludzi rozumiejących naszą historię i jej znaczenie. Czułam wspaniałą wspólnotę i jej moc. Chwała Bohaterom! - napisała Kaczyńska.

CZYTAJ: Straszliwa historia ojca braci Kaczyńskich! Chodzi o pierwsze dni Powstania Warszawskiego

Godzina „W” w Warszawie w 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Marta Kaczyńska wspomina ojca

Przy okazji przypomniała, że to właśnie z inicjatywy jej ojca, Lecha Kaczyńskiego, w Warszawie zaczęto z ogromną mocą obchodzi 1 sierpnia. To przecież, gdy Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy powstał pomysł budowy Muzeum Powstania Warszawskiego. - I nagle przychodzi moment, w którym prezydent Warszawy Lech Kaczyński otwiera muzeum, ale też organizuje obchody, które to obchody miały pokazać, że patriotyzm może mieć inny wymiar. Nie tylko ten oficjalny, ale też ten wspólnotowy; tak jak za chwilę będziemy brać udział w tym wspólnym śpiewaniu pieśni i piosenek patriotycznych na pl. Piłsudskiego. To właśnie wtedy Lech Kaczyński zaprogramował takie wydarzenia, pokazując, że myśleć o wartościach można w taki sposób, by budować na nich wspólnotę – przypomniał dyrektor Muzeum PW Jan Ołdakowski w "Gościu Wiadomości" 1 sierpnia 2022.

 

NIŻEJ ZOBACZYSZ, JAK MIESZKA MARTA KACZYŃSKI. PIĘKNE I STYLOWE WNĘTRZA

Sonda
Jak wspominasz prezydenturę Lecha Kaczyńskiego?