Michał Chorosiński

i

Autor: PAWEŁ WODZYŃSKI / EAST NEWS Michał Chorosiński

ZWIĄZKOWCY OBURZENI

Mąż posłanki PiS objął ważną funkcję w łódzkim teatrze. Związkowcy zarzucają mu niekompetencję

2022-07-26 16:54

Teatr Jaracza w Łodzi ma nowego zastępcę dyrektora ds. artystycznych. Stanowisko to objął aktor i reżyser Michał Chorosiński. Nominacja ta jest jednak kontrowersyjna - spotkała się ona bowiem ze stanowczym sprzeciwem związkowców. Ich zdaniem Chorosiński nie ma wystarczających kompetencji, aby pełnić tę funkcję, a posadę otrzymał ze względu na żonę - posłankę PiS-u.

Michał Chorosiński ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie. Przez pewien czas był związany z teatrami w Kaliszu oraz Wrocławiu. Widzowie mogli go zobaczyć na szklanym ekranie m.in. w takich produkcjach jak “M jak miłość”, “Smoleńsk” i “Lombard. Życie pod zastaw”. 

Związkowcy: Chorosiński nie ma odpowiednich kompetencji i doświadczenia 

W 2020 roku aktor wziął udział w konkursie na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza. W konkursie startowali również Mariusz Grzegorzek, Adam Sroka, Jerzy Lach, Konrad Szczebiot oraz Gabriel Gietzky. Konkurs jednak nie został rozstrzygnięty. 

Mariusz Siudziński, przewodniczący aktorskich związków zawodowych, w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” wskazywał, że kandydatura Chorosińskiego została “stanowczo odrzucona” już w trakcie konkursu.  

- Uważamy, że nie ma on odpowiednich kompetencji i doświadczenia w prowadzeniu instytucji ze 135-letnią tradycją. Powszechnie wiadomo, że Chorosiński pojawił się wśród propozycji dyrektorskich, bo jest mężem prominentnej posłanki PiS - ocenił. 

Siudziński zapewniał, że Chorosiński zdaje sobie sprawę, że zespół teatru nie akceptuje go na stanowisku kierowniczym. - Po prostu nas zignorował, a przecież kto chce być niechcianym dyrektorem? - mówił przewodniczący aktorskich związków zawodowych. 

- Wiedząc, że władza chce na to stanowisko powołać kogoś o konserwatywnych poglądach, zaproponowaliśmy Andrzeja Mastalerza, a jego pierwsze pytanie brzmiało: "czy zespół tego chce?". To artysta dużego kalibru, bardzo dobry aktor, wielokrotnie nagradzany. Przez kilka lat związany z Teatrem Jaracza, tutaj debiutował - wskazywał Siudziński.

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi nie ma dyrektora od końca minionego sezonu artystycznego. Wtedy to ze stanowiska zrezygnował Marcin Hycnar. Jego obowiązki przejęła Małgorzata Kowalska i to właśnie jej ma podlegać wytypowany na zastępcę Chorosiński. 

ZOBACZ TAKŻE: Ile?! Posłanka PiS Dominika Chorosińska wydała SZALONĄ kwotę na paliwo. A była pandemia...

NIŻEJ ZNAJDZIECIE ZDJĘCIA POSŁANKI DOMINIKI CHOROSIŃSKIEJ Z CZASÓW, GDY PRACOWAŁA JAKO AKTORKA

Sonda
Czy lubisz chodzić do teatru?
Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki