Mateusz Morawiecki

i

Autor: Art Service/SUPER EXPRESS Mateusz Morawiecki

Ostre słowa

Nauczyciel Mateusza Morawieckiego w ostrych słowach o premierze. „Moja największa pedagogiczna porażka!”

2023-06-10 8:58

Z okazji  250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej nauczyciele otrzymają jednorazową nagrodę specjalną przyznaną przez premiera w wysokości 1 125 zł. O komentarz w tej sprawie, redakcja „Faktów” poprosiła Marka Jędrychowskiego – byłego nauczyciela Mateusza Morawieckiego. Nauczyciel WOS-u nie szczędził gorzkich słów.

Nagroda specjalna dla nauczycieli

- Nauczyciele wychowania szkolnego i przedszkolnego otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej w wysokości 1 125 zł - poinformowała w piątek minister finansów Magdalena Rzeczkowska.

- To jest nagroda specjalna z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (...) dla każdego nauczyciela - przedszkole, inna forma wychowania przedszkolnego, szkoła, placówka. Taką nagrodę nauczyciele otrzymają - powiedziała szefowa resortu finansów podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim.

Były nauczyciel Mateusza Morawieckiego w ostrych słowach o premierze

Tym tematem w piątkowy wieczór zajęła się między innymi redakcja „Faktów” TVN. Dziennikarze postanowili spytać samych nauczycieli co sądzą na temat przyznanej nagrody. Wśród nich był nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie Marek Jędrychowski, który przed laty uczył obecnego premiera Mateusza Morawieckiego.

Pomysł przyznania nagrody określił mianem „kiełbasy wyborczej”. - Nie chcemy być traktowani jak emeryci, renciści. Trzynastka, czternastka i takie dodatkowe pieniądze, tylko po prostu chcemy mieć rzetelną płacę za naszą rzetelną pracę, a nie takie dorzucanie pieniędzy – podkreślił nauczyciel na antenie TVN.

Nie szczędził również słów krytyki w kierunku swojego wychowanka, aktualnego prezesa Rady Ministrów. - To moja wielka porażka pedagogiczna – podsumował Marek Jędrychowski.

Galeria poniżej: Zobacz, jak spędziliśmy dzień z premierem

Nauczyciele akademiccy nie otrzymają nagród

Premier poinformował, że nagroda nie obejmie nauczycieli akademickich ponieważ otrzymali oni podwyżki we wcześniejszym cyklu. Rząd przyjął w piątek nowelizację ustawy budżetowej na rok bieżący. Nagrody specjalne dla nauczycieli to jeden z punktów zawartego w środę porozumienia rządu i NSZZ "Solidarność"

Sonda
Czy po wygranych wyborach przez PiS Mateusz Morawiecki powinien pozostać premierem?
Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat