TVP

i

Autor: Shutterstock Abonament RTV 2023. Nowe stawki abonamentu radiowo-telewizyjnego

To wiedza z podstawówki

Ogromna wpadka TVP. Widzowie aż nie mogli uwierzyć własnym oczom

2022-08-05 9:33

Już nie pierwszy raz TVP powinęła się noga i telewizja pokazała widzom, coś wywołuje ciarki żenady. Czy ktoś w tej telewizji sprawdza, co jest pokazywane jest widzom w "Wiadomościach"?

Telewizja Jacka Kurskiego to nieprzebrane źródło “niespodzianek”, które z powodzeniem wykorzystywane jest przez internetów do rozbawiania Polaków. Pomijając już kwestię wątpliwej wiarygodności przekazywanych przez TVP informacji, co jakiś czas telewizja raczy nas wpadkami, które stają się hitami internetu. 

Już dwa tygodnie temu, TVP popisało się brakiem znajomości teorii heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego i przekazało widzom, że "słońce ponownie okrąży Ziemię”. Przypomnijmy - Mikołaj Kopernik już w XVI wieku udowodnił, że to Ziemia (oraz inne planety) okrąża Słońce.

Teraz za to próbowało wmówić Polakom, że członkiem Unii Europejskiej jest… Szwajcaria. Co ciekawe, kraj ten nigdy nawet nie zabiegał o członkostwo. Jednak jak widać, TVP to nie przeszkadza i postanowiło wymienić też Szwajcarię jako kraj unijny przedstawiając średnie ceny benzyny w złotówkach. Szkoda tylko, że nie dodali wskaźnika obejmującego średnie pensje w danych krajach.

Analitycy Picodi.com sprawdzili, jak prezentuje się relacja cen benzyny w odniesieniu do lokalnego średniego wynagrodzenia. 

I okazuje się, że najwięcej paliwa za średnią pensję mogą kupić właśnie Szwajcarzy - aż 2 tys. 455 l. Następnie najwięcej zatankują kierowcy w Luksemburgu (1 tys. 943 l) oraz Danii (1 tys. 502 l).

Zaś przeciętny Polak za średnią krajową może kupić tylko 598 l benzyny. 

Sonda
Czy Twoim zdaniem, ceny paliw spadną w ciągu najbliższych 6 miesięcy?
Krzysztof Gawkowski: Cenę paliwa można obniżyć o ponad złotówkę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki