Wielki smutek

Ostatnie pożegnanie Stanisława Witka. Zapłakana Elżbieta Witek przemawia, serce pęka

2024-04-17 15:49

Stanisław Witek, mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek, zmarł 13 kwietnia 2024 roku w wieku 72 lat. Długo walczył z chorobą, a ostatnie lata życia spędził w szpitalu. W środę 17 kwietnia, odbył się jego pogrzeb. W uroczystości wzięła udział rodzina zmarłego, krewni, przyjaciele i znajomi, a także politycy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Stanisław Witek, mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek, zmarł 13 kwietnia 2024 roku w wieku 72 lat. Długo walczył z chorobą, a ostatnie lata życia spędził w szpitalu. Dziś, w środę 17 kwietnia, odbędzie się jego pogrzeb. Zapraszamy do naszej relacji z uroczystości.

Stanisław Witek poznał swoją żonę, Elżbietę, jeszcze w podstawówce. Potem razem studiowali w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracował, tak jak jego małżonka, jako nauczyciel historii. Był także członkiem "Solidarności" i działaczem antykomunistycznej opozycji. Za swoją działalność w czasie trwania stanu wojennego trafił do więzienia.

Po 1989 roku nadal angażował się w "Solidarność", a w 2002 roku był członkiem Zarządu Regionu. Został odznaczony Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyża Wolności i Solidarności oraz Złotą Odznaką Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania "Solidarności".

Od 1980 roku był mężem Elżbiety Witek, doczekali się dwóch córek - Marty i Gabrieli. Stanisław Witek zmarł 13 kwietnia 2024 roku w wieku 72 lat. Pogrzeb zaś odbędzie się 17 kwietnia. Msza święta rozpocznie się o 13:00 w w kościele św. Faustyny w Jaworze. O godzinie 14:00 jego ciało zostanie złożone do grobu na cmentarzu komunalnym w Jaworze.

Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki