Paweł Kukiz

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Paweł Kukiz

Ale się wkurzył!

Paweł Kukiz ostro o filmie Agnieszki Holland. Wytknął jej pochodzenie!

2023-09-22 14:23

Paweł Kukiz dołączył do krytyków najnowszego filmu Agnieszki Holland „Zielona granica”. Wiele osób wyraża się o nim bardzo negatywnie, a polityk nie gryzł się w język, mówiąc co myśli o tym dziele. Wytknął reżyserce jej rodzinny dom!

Paweł Kukiz, kandydat PiS-u na liście w Opolu jako „jedynka”, zdecydowanie nie jest zachwycony „Zieloną granicą” Agnieszki Holland. Film miał swoją premierę 5 września – został wyświetlony podczas 80. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie został nagrodzony Nagrodą Specjalna jury. Treść dzieła skupia się na wydarzeniach z granicy polsko-białoruskiej, a zwłaszcza na losach uchodźców próbujących dostać się do Polski. Ukazano także działania aktywistów i Straży Granicznej.

- Jestem oburzony takim przedstawianiem Polaków – stwierdził polityk w rozmowie z PAP. Jego zdaniem wiele znanych osób z TVN-u pochodzi z rodzin „funkcjonariuszy służby komunistycznej bezpieki”, a z Agnieszką Holland, jego zdaniem, jest podobnie. Wskazał także na brak wartości reżyserki, wytykając jej pochodzenie i wychowanie.

- Człowiek najwięcej zachowań, emocji i  postrzegania świata wynosi z domu. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale pani Holland z pewnością takim wyjątkiem nie jest. Po prostu tak została ukształtowana, tak została wychowana. Jednego człowieka rodzina wychowuje na patriotę, a drugiego na kosmopolitę, dla którego państwowość w jakiejkolwiek formule jest objawem totalitaryzmu i przemocy – stwierdził Paweł Kukiz.

Emocje mocno podniosły posła, który nie gryzł się w język. Zdecydowanie nie podoba mu się przekaz „Zielonej granicy” i nie zamierza się z tym kryć.

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Raport - Jarosław Sachajko
Nasi Partnerzy polecają