Pawłowicz wywołała burzę na Twitterze

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Andrzej Lange/Super Express, Marcin Gadomski/Super Express Pawłowicz wywołała burzę na Twitterze

"To ja, Rafałek... Pawłowicz jest głupia!”

Pawłowicz wdała się w ostrą kłótnię z Ziemkiewiczem. Poszło o zdjęcie Moniki Olejnik

2022-09-19 8:50

Sędzia TK Krystyna Pawłowicz wywołała w sieci kolejną burzę. Była posłanka PiS najpierw zamieściła niewybredny komentarz nt. znanej dziennikarki TVN24 Moniki Olejnik, a następnie wdała się w ostrą dyskusję m.in. z publicystą Rafałem Ziemkiewiczem oraz anonimowymi użytkownikami Internetu.

Krystyna Pawłowicz jest bardzo aktywną użytkowniczką Twittera i słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Tym razem sędzia TK dołączyła do toczącej się w serwisie małej dyskusji nt. artykułu poświęconego Monice Olejnik. Kilku internautom nie spodobał się tytuł tekstu, w którym autorzy stwierdzili, że 66-letnia dziennikarka TVN24 wygląda wciąż jak licealistka. 

Była posłanka PiS postanowiła dołączyć do dyskusji i opublikowała niekorzystne zdjęcie Olejnik. “Licealistka…” - podpisała fotkę. Jej wpis szybko wywołał w sieci burzę. Zachowanie sędzi TK nie spodobało się m.in. dziennikarzowi TOK FM Piotrowi Maślakowi. "Ja w to nie wierzę. Jakież to prymitywne, pani sędzio. Co pani wyprawia?" - pytał oburzony redaktor.

ZOBACZ TAKŻE: 5,5 tys. zł dla Krystyny Pawłowicz, 7,8 tys. zł dla Julii Przyłębskiej. Rząd szykuje podwyżki

Express Biedrzyckiej - Tomasz Trela: Z Krystyną Pawłowicz spotkamy się w sądzie

Ziemkiewicz i Maśka oburzeni wpisem Pawłowicz. Sędzia TK się nie hamowała 

Wpis Pawłowicz w mocnych słowach skomentował również prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. "Powinna być taka ustawa, wskazująca stanowiska (w tym sędziowie TK), które traci się z mocy prawa za samo otwarcie konta w społecznościówkach" - ocenił. Na reakcję byłej polityczki nie musiał długo czekać. 

"Proszę się nie wypowiadać na tematy UE, na których się pan nie zna i wprowadza innych w fundamentalne, popełniane przez siebie błędy... Proszę się skupić na uzupełnianiu braków swojej wiedzy i uczciwym prostowaniu swych błędów, a nie na moich wpisach o Monice Olejnik" - stwierdziła Pawłowicz. Ponadto oceniła, że Maślak jest "kłamczuchem", a Ziemkiewicz "megalomanem".

"Najuprzejmiej zwróciłem uwagę sędzi Pawłowicz, że jej zamiłowanie do internetowych zapasów w błocie, delikatnie mówiąc, nie licuje z godnością sędziego TK. W odpowiedzi nazwała mnie 'megalomanem'. Moim skromnym takie zachowania bardziej szkodzą PiS, niż inflacja i brak węgla" - napisał w odpowiedzi Ziemkiewicz.

"Megaloman. Ma pan problem z sobą samym. Polskiemu piśmiennictwu szkodzą pana często chamskie wpisy, częste bluzgi i nadęcie. Teraz proszę się jeszcze popłakać w ONZ. I w UE" - odpisała Pawłowicz.

Kilkanaście godzin później prawniczka napisała jeszcze jeden wpis nawiązujący do twitterowej kłótni z Ziemkiewiczem. “„ Prose pani ! Prose pani ! Pawłowicz jest głupia ! Ona  POWTÓZYŁA za http://gotowanie.pl ,ze nasa Monika wygląda jak licealistka”…! Mamy problem,prose pani! Cy zgłosimy to do TSUE ? Nowogrodzka jus wie,prosę pani… To ja ,Rafałek..Pawłowicz jest głupia!” - napisała złośliwie Pawłowicz. 

Pawłowicz kontra internauci. “Wstydź się za siebie, Sabinko. Wyłącz TVN i Onet”

Była posłanka PiS nie odpuściła również krytykującym ją internautom. Gdy jeden z użytkowników ocenił, że takie dyskusje “niczemu dobremu nie służą”, Pawłowicz odpisała “Idź już, filozofie, spać”. Inna internautka stwierdziła z kolei, że jest jej wstyd za zachowanie członkini TK. "Wstydź się za siebie, Sabinko. I wyłącz TVN, i Onet. Zobaczysz, że zawstydzisz się, że tego słuchałaś i to czytałaś" - odpowiedziała jej sędzia. 

Wśród komentujących pojawił się również użytkownik, który przyznał, że choć lubi Pawłowicz, to w tej sprawie zgadza się z Ziemkiewiczem. Jego wpis również nie przypadł do gustu byłej posłance PiS. 

"Niestety, obaj lubicie lewych, boicie się ich i pozwalacie im na każdy, też najgłupszy atak na ludzi innej opcji. M.in. na mnie. Taki niby sprawiedliwy symetryzm. Dziękuję za tę tchórzliwą 'sympatię'..." - odpisała. 

ZOBACZ TAKŻE: Pawłowicz niczym bobas z okładki Nirvany radośnie pluska się w basenie

Sonda
Jak oceniasz język, którego używa prof. Krystyna Pawłowicz?