Zmarła w wieku 88 lat

Poruszający widok na grobie Marii Teresy Kiszczak rok po jej śmierci [ZDJĘCIA]

2024-04-17 20:34

Maria Teresa Kiszczak, czyli żona generała Czesława Kiszczaka zmarła 17 kwietnia 2023 roku. Została pochowana wraz z mężem, w tym samym grobie. Jak wygląda to miejsce rok po odejściu kobiety? Mamy zdjęcia z warszawskiego cmentarza.

Maria Teresa Kiszczak zmarła rok temu, 17 kwietnia 2024 roku. Dożyła pięknego wieku, bo zmarła mają 88 lat. Kiszczakowa urodziła się 20 sierpnia 1934 roku we wsi Kozy pod Bielsko-Białą. Swoje przyszłego męża poznała przypadkiem w pociągu. Czesław Kiszczak był wtedy oficerem kontrwywiadu wojskowego. Kilka lat temu głośno było o tym, że Maria Teresa Kiszczak, niedługo po śmierci męża, zabrała akta, które znajdowały się w jej domu i spotkała się z prezesem IPN, by próbować sprzedać za 90 tys. złotych dokumenty będące w jej posiadaniu. 

CZYTAJ: Specjalny pojazd na pogrzebie Marii Kiszczak. Żałobnicy patrzyli z wielkim smutkiem

Pogrzeb Marii Teresy Kiszczak odbył się 28 kwietnia na cmentarzu prawosławnym w Warszawie. Dlaczego? Ponieważ tam został pochowany generał Czesław Kiszczak, a żona spoczęła obok męża, w rodzinnym grobie. Gdy umarł generał mówiono, że żaden ksiądz katolicki nie chciał go pochować na cmentarzu, po drugie był opór część społeczeństwa, by pochować go np. na Powązkach Wojskowych. Ostatnie pożegnanie Marii Kiszczak było niezwykle skromne. Zresztą grób do teraz jest bardzo skromy. Mamy zdjęcia pomnika w pierwszą rocznicę śmierci Kiszczakowej.

Pogrzeb Marii Kiszczak

QUIZ. Rozpoznaj dygnitarza PRL po zdjęciu. Ich portrety wisiały w klasach nad tablicą

Pytanie 1 z 10
Na początku coś prostego. Kto jest na zdjęciu?
Edward Gierek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki