Marta Wcisło, Janusz Kowalski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, East News Marta Wcisło, Janusz Kowalski

BYŁO GORĄCO!

Posłanka PO zmiażdżyła Janusza Kowalskiego w TVP. Pokazała stare zdjęcie

2022-08-11 11:41

Na antenie TVP znowu doszło do burzliwej dyskusji. Gośćmi programu “Minęła 20” byli m.in. Marta Wcisło z Platformy Obywatelskiej i Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. Mieszanka tych dwóch charakterów okazała się wybuchowa i doprowadziła do ostrej wymiany zdań.

Głównym tematem debaty była blokada unijnych środków z Krajowego Funduszu Odbudowy. 

Janusz Kowalski skarżył się, że “w Niemczech politycy wybierają sędziów i wszystko jest w porządku”. - W Polsce politycy wybierają sędziów i to już nie jest w porządku - wskazywał, a następnie zaczął mówić o “planach Berlina”. 

- Plan eurokratów, a właściwie plan Berlina, jest bardzo prosty. Stworzyć z Polski wielki land, pozbawionego prawa weta - stwierdził działacz Solidarnej Polski. Ocenił też, jaką rolę w tym procesie odgrywałby Donald Tusk.

- W związku z szantażem eurokratów Donald Tusk byłby osadzony jako proniemiecki premier, który zgodził się na odebranie Polsce reszty suwerenności - tłumaczył polityk. 

Wcisło zaatakowała Kowalskiego na wizji. Było ostro!

Wypowiedź Kowalskiego najwyraźniej zirytowała obecną w studiu Martę Wcisło. - A panu nie wstyd? Nie wstyd panu brać pieniądze? Pan jest w partii rządzącej. Platforma Obywatelska nie dała panu spółek Skarbu Państwa - zaczęła posłanka. 

- O czym pani mówi? - odpowiedział zaskoczony działacz Solidarnej Polski, jednak Wcisło nie miała zamiaru odpuścić. - No, w ilu spółkach Skarbu Państwa pan zasiadał w 2019 roku? Ile pan zarobił?! 450 tysięcy za jeden rok! - wyliczała.

– A ile Donald Tusk zarobił w Brukseli za to, że zdradził? – odgryzł się Kowalski, z trudnością na chwilę przerywając posłance. - Wiem, że Donald Tusk to niedościgniony wzorzec. Z tego pan słynie. Jak pan nie powie sto razy Donald Tusk, to ja nie wiem... to chyba pan chory jest - podkreśliła Wcisło. 

- A chodził pan z kwiatami do Donalda Tuska? - zapytała polityczka, przygotowując się do ostatecznego ciosu. Chwilę później w rękach trzymała zdjęcie, na którym widzimy,  jak Kowalski wręcza kwiaty… Tuskowi.  

- Co za bzdury pani opowiada. To były kwiaty dla mnie (...). A pani w tej antypolskiej partii dalej tkwi. Pani uprawia propagandę - bronił się Kowalski. 

ZOBACZ TAKŻE: Polityczna schizofrenia w Opolu? Janusz Kowalski kontra Arkadiusz Wiśniewski. Afera o ECO

Wcisło ostro o Kowalskim. “Sen o Tusku przyćmił mu umysł, ale nie portfel”

Po zakończonej debacie Marta Wcisło opublikowała fragment programu na Twitterze. 

"Janusz Kowalski, wszędzie widzi Niemców, a sam pobierał pieniądze ze spółki z niemieckim kapitałem oraz kilku Spółek Skarbu Państwa. Mam wrażenie, że sen o Donaldzie Tusku przyćmił mu umysł, ale nie portfel" - napisała.

Sonda
Oglądasz TVP?
Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany