Akcja charytatywna

Prezydent Duda założył narty i pomknął w charytatywnych zawodach w narciarstwie alpejskim

2023-02-04 12:33

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował w sobotę (4.02.2023 r.) charytatywne zawody w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2023". Podziękował organizatorom i uczestnikom za połączenie sportowej rywalizacji i zbiórki środków na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami.

Prezydent Andrzej Duda zainaugurował charytatywne zawody narciarskie

Prezydent wyraził satysfakcję, że po raz kolejny może brać udział w akcji organizowanej przez Fundację Handicap Zakopane.

"Ogromnie się cieszę, że mogłem przyjechać do Zakopanego w tej niesamowitej w tym roku zimowej scenerii" - powiedział na Polanie Szymoszkowej otwierając charytatywne zawody.

"Cieszę się bardzo, że po raz kolejny się spotykamy, a przede wszystkim - co najważniejsze - że nasi wspaniali zawodnicy, mistrzowie są znowu z nami na tych wspaniałych zawodach (…), by zebrać środki na kolejny rok edukacji przez sport i rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami" - mówił Andrzej Duda.

Prezydent o rehabilitacji i edukacji dzieci przez sport. "To ważne dzieło"

Prezydent podkreślił, że zajęcia, które realizuje dla dzieci z niepełnosprawnościami Fundacja Handicap Zakopane rehabilitując i edukując dzieci poprzez sport, to wspaniałe i ważne dzieło.

"Wychowanie, przygotowanie jest wielkim wyzwaniem. To dla mnie ogromna przyjemność, że mogę tutaj być i wielki zaszczyt spotkać się z naszymi zawodnikami. Wierzę, że dzisiaj pobijemy kolejny rekord, choć wcale nie będzie to łatwe" – mówił Andrzej Duda.

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podkreślił, że te charytatywne zawody to jedna z ważniejszych imprez, która odbywa się w Zakopanem. "Z dumą ją organizujemy, kiedy pierwszy narciarz Rzeczypospolitej uczestniczy w niej i wspiera nas (…), w tak ważnej rzeczy, która dotyczy dzieci" – mówił burmistrz Zakopanego.

Mistrzyni olimpijska i fundacja HANDICAP. Sport w szczytnym celu

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz. Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane.

Narciarskiemu maratonowi towarzyszą zawody otwarte dla wszystkich amatorów i miłośników narciarstwa oraz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Impreza potrwa do godz. 20. Celem imprezy jest pozyskanie środków na rzecz aktywizacji sportowej i integracji poprzez sport dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. Podczas ubiegłorocznych zawodów narciarze przejechali łącznie 712 km.

Fundacja HANDICAP Zakopane od 2014 roku prowadzi całoroczne, bezpłatne integracyjne treningi sportowe dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością w dyscyplinach zimowych i letnich. Ponadto Fundacja organizuje obozy sportowo-rehabilitacyjne, zawody i imprezy oraz włącza swoich podopiecznych do rywalizacji sportowej.

Sonda
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany