Minister Czarnek

i

Autor: Ministerstwo Edukacji i Nauki / Facebook

Kim on jest?

Zdębieliśmy! Wiemy, kim jest wujek i opiekun Przemysława Czarnka. Prawdziwa sława, w Wikipedii ma dużą notkę!

2023-04-22 7:51

Przemysław Czarnek to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków obozu Zjednoczonej Prawicy. Minister edukacji i nauki wzbudza olbrzymie kontrowersje, ale to właśnie dzięki nim cieszy się tak gigantyczną popularnością. Niewiele wiadomo o dzieciństwie i młodości Przemysława Czarnka. Wiadomo, że, gdy miał 15 lat trafił pod opiekę wujka. Zdębieliśmy, gdy dowiedzieliśmy się, kim on jest. To ks. prof. Jerzy Pałucki - prawdziwa sława w Lublinie. O wujku Przemysława Czarnka zamieszczona jest nawet duża notka na Wikipedii!

Przemysław Czarnek w wieku 15 lat trafił pod opiekę wujka. Kim jest ks. prof. Jerzy Pałucki?

Przemysław Czarnek, gdy miał 15 lat, przeprowadził się do Lublina po to, by móc uczyć się w tamtejszym liceum. Dlaczego akurat tam, skoro z rodzicami mieszkał w Goszczanowie, położonym w województwie łódzkim? Portal Onet cytuje osobę, która ma dobrze znać ministra edukacji i nauki. - Już jako ministrant marzył o studiowaniu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W tamtym czasie renoma uczelni była znacznie większa niż obecnie. Jednocześnie Przemysław Czarnek chciał studiować prawo. Szansa pojawiła się, kiedy jego wujek wrócił ze studiów w Rzymie i zaczął pracować na KUL - tłumaczy rozmówca portalu. Kim jest ks. prof. Jerzy Pałucki, wujek Przemysława Czarnka? To ceniony wykładowca, profesor nauk teologicznych i były przewodniczący Sekcji Patrologów Polskich przy Komisji Episkopatu Polski ds. Nauki Katolickiej. Duchowny jest prawdziwą sławą w regionie, a w Wikipedii "dorobił się" pokaźnej notki. To właśnie ks. Pałucki zajął się młodym Przemkiem, gdy ten przyjechał uczyć się do Lublina. Co ciekawe, gdy siostrzeniec kapłana był już ministrem, ten otrzymał Medal Komisji Edukacji i Nauki.

Przemysław Czarnek pracował we włoskim hotelu. Tam poznał przyszłą żonę

Opieka wujka chyba zdała egzamin, bo Przemysław Czarnek nie tylko dostał się na KUL i skończył tam prawo, lecz także po latach został profesorem tej uczelni! Zanim doszedł do pozycji w świecie nauki i polityki, pracował w hotelu, a wieczorami zdarzało mu się tańczyć na dyskotekach! Hotel znajdował się we Włoszech! - Tam była taka fajna rodzinna atmosfera stworzona przez właścicieli tego hotelu. Co dwa, czasem co trzy tygodnie, odbywały się tam tzw. "serate danzanti", czyli wieczory taneczne. Po prostu z gośćmi tańczyliśmy. Wspominam to z ogromnym sentymentem, ponieważ właściciele hotelu dbali o to, aby każdy czuł się tam jak w domu, a przede wszystkim pracownicy. To był, można powiedzieć, rodzinny hotel - wspominał Przemysław Czarnek w rozmowie z "Super Exprssem". Przyszły minister w rządzie PiS w słonecznej Italii poznał Katarzynę, która później została jego żoną. W naszej galerii zobaczysz zdjęcia Przemysława Czarnka z małżonką. Para jest już 23 lata po ślubie!

Pod galerią znajduje się QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Przemysław Czarnek grzmi z mównicy sejmowej