Rafał Ziemkiewicz

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Rafał Ziemkiewicz

Zofia studiuje na Oxfordzie

Rafał Ziemkiewicz pęka z dumy. Jego córka wystąpi na konferencji międzynarodowej

2022-10-06 14:11

Rafał Ziemkiewicz (58 l.) w październiku 2021 roku został zatrzymany na lotnisku Heathrow w Londynie, gdzie przyleciał razem z żoną, aktorką Aleksandra Ciejek (50 l.) i córką, Zofią, która zaczynała wówczas studia na Oxfordzie, na wydziale biochemii. Kontrowersyjny publicysta nie został wówczas wpuszczony do Anglii, gdyż jego nazwisko znalazło się na liście osób niepożądanych. Wówczas rozgorzała dyskusja, że córka znanego prawicowca, powinna studiować w kraju, a nie na obczyźnie. Po roku okazuje się, że Zofia Ziemkiewicz ma spore osiągnięcia w nauce.

- Jest atakowana i wyszydzana przez bydlaków. Ma twarda skórę. Inteligencję i urodę odziedziczyła po mamie - mówił Rafał Ziemkiewicz o swojej córce rok temu na kanale  YouTube. - Trafiła mi się wybitnie zdolna córka, którą udało nam się razem z żoną dobrze wychować i zapewnić możliwości, dzięki którym może się rozwijać. Ma ambicje być naukowcem i znalazła najlepszą uczelnię na świecie. Wysłała aplikację i list ze swoimi osiągnięciami. (...) Wszystkie egzaminy zdała celująco. Na swoim wydziale jest jedną z kilkunastu osób spoza Wielkiej Brytanii. Gdyby taka córka trafiła się komuś z tzw. lewicowo-liberalnych elit, to jestem przekonany, że natychmiast zrobiono by z niej gwiazdę. Jest to jednak córka z nienawidzonego Ziemkiewicza - wyjawił.

Teraz znowu pochwalił się osiągnięciami córki. - Powinienem zachować to w dyskrecji, ale duma tatowa nie pozwala: dziś moja starsza córka po raz pierwszy występuje na konferencji międzynarodowej z komunikatem o wynikach swoich badań nad kancerogennym DNA. Może wystąpienie to niewiele, ale przecież dopiero zaczyna 2 rok studiów - napisał Rafał Ziemkiewicz na Twitterze.

Rafał Ziemkiewicz i Aleksandra Ciejek mają jeszcze jedną córkę, Marię. Patrząc na zdjęcie Zofii z Facebooka, trzeba przyznać Ziemkiewiczowi rację, że urodę odziedziczyła po swojej mamie.