Siedziba Radia Szczecin zdewastowana

i

Autor: Sebastian Nowik/REPORTER Siedziba Radia Szczecin zdewastowana

Wandale w akcji

Siedziba Radia Szczecin zdewastowana! To atak w odwecie za śmierć syna posłanki KO

2023-03-08 9:20

Robi się bardzo niebezpiecznie. We wtorek wieczorem siedziba Radia Szczecin została oblana czerwoną farbą. Na chodniku przed budynkiem pojawił się napis: „Macie krew na rękach”. Policja potwierdziła, że dostała zgłoszenie o uszkodzeniu mienia Radia Szczecin. – Policjanci pracują na miejscu, ustalają okoliczności zdarzenia – przekazała kom. Anna Gembala z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

7 marca w Szczecinie i w Dolicach (woj. pomorskie) odbyły się uroczystości pogrzebowe niespełna 16-letniego Mikołaja, syna posłanki KO Magdaleny Filiks. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie bada okoliczności jego samobójczej śmierci. – W sprawie została przeprowadzona sekcja zwłok, czekamy na opinię lekarza medycyny sądowej. Badane są wszystkie okoliczności sprawy – wyjaśniła rzecznik Alicja Macugowska-Kyszka. Sejm uczcił pamięć nastolatka minutą ciszy. - Tragiczna śmierć kogoś bliskiego jest zawsze dramatem, a śmierć dziecka jest dramatem niewyobrażalnym. Dotknęło to syna naszej koleżanki, parlamentarzystki – powiedziała Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

Przypomnijmy, że Mikołaj stał się ofiarą pedofila Krzysztofa F., pełnomocnika marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień. Mężczyzna za swój ohydny czyn został skazany na karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. O sprawie jako pierwszy napisał Tomasz Duklanowski, redaktor naczelny Radia Szczecin. W artykule z końca 2022 roku, poinformował, że dwoje dzieci (podał ich wiek oraz płeć) znanej posłanki z regionu zostało skrzywdzonych przez Krzysztofa F., syna byłego marszałka województwa zachodniopomorskiego oraz działacza SLD i Platformy Obywatelskiej.

Nie żyje nastoletni syn posłanki KO. Posłowie składają kondolencje

Mimo że, dziennikarz nie podał personaliów posłanki oraz jej dzieci, internautom bez trudu udało się ustalić, że chodzi o syna i córkę Magdaleny Filiks. W mediach społecznościowych pojawiły się ich dane osobowe. Po informacji o śmierci Mikołaja, w internecie rozpoczęła się olbrzymia nagonka na Duklanowskiego i Radio Szczecin. Zaczął się hejt na ich profilach społecznościowych. Teraz doszło do aktu wandalizmu, o którym poinformował Dariusz Matecki, radny Szczecina.

- Zdewastowano siedzibę Radia Szczecin, a przecież to nie tutaj pracował pedofil, narkoman - tylko w Urzędzie Marszałkowskim, jako pełnomocnik szefa lokalnej Platformy Obywatelskiej marszałka Olgierda Geblewicza - napisał Matecki i opublikował zdjęcie zniszczeń.

Nasi Partnerzy polecają