Tomasz Sekielski

i

Autor: Instagram

Szok

Tomasz Sekielski podjął ważną decyzję w sprawie „Newsweeka”. Nie wszystkim się spodoba

2022-07-26 12:57

Tomasz Sekielski zyskał ogromny rozgłos dzięki dokumentowi „Nie mów nikomu”. Później zajmował się działalnością na kanale YouTube. Chyba wszystkich zaskoczyła wiadomość o tym, ze został redaktorem naczelnym „Newsweeka”. Teraz dziennikarz wprowadza w redakcji ogromne zmiany.

Tomasz Sekielski objął schedę po Tomaszu Lisie, który pod koniec maja 2022 roku został niespodziewanie zwolniony z posady redaktora naczelnego „Newsweeka”. Powodem miał być mobbing, który stosował wobec swoich podwładnych. Nie trzeba było długo czekać, aż znany z dokumentu „Nie mów nikomu” dziennikarz wprowadzi swoje porządki w redakcji. Reporter postanowił pożegnać się z dwoma felietonistami: Krzysztofem Materną i Manuelą Gretkowską. Ten pierwszy był związany z tytułem od 10 lat. Pisarka zaś miała znacznie krótszy staż, bowiem pracę w „Newsweeku” zaczęła w czerwcu 2021 roku. Wiadomość o swoim zwolnieniu miała otrzymać telefonicznie od Tomasza Sekielskiego, który tłumaczył decyzję restrukturyzacją. Informację podał „Presserwis”.

W NASZEJ GALERII PONIŻEJ MOŻESZ ZOBACZYĆ, JAK SPEKTAKULARNIE SCHUDŁ TOMASZ SEKIELSKI

- Zbigniew Hołdys, Krzysztof Varga i Henryk Sawka w dalszym ciągu będą współpracować z "Newsweekiem". Na razie nie ma planów zastąpienia Krzysztofa Materny i Manueli Gretkowskiej nowymi felietonistami – cytuje słowa nowego redaktora naczelnego Wirtualna Polska.

Sprawdź: Tomasz Sekielski komentuje aferę wokół Tomasza Lisa. "Autokrata, sprawiał ból"

Dla wielu wiernych czytelników „Newsweeka” decyzja Tomasza Sekielskiego może być nieodpowiednia. W końcu część osób czyta dany tytuł ze względu na poszczególnych autorów. Można zakładać, że to dopiero początek zmian, jakie wprowadzi nowy redaktor naczelny.

Sonda
Tomasz Sekielski nowym naczelnym Newsweeka. Co myślisz o tej decyzji?
Express Biedrzyckiej: dr Mirosław Oczkoś: 99 proc. ministrów i wiceministrów to klasyczni nieudacznicy
Nasi Partnerzy polecają