Luksus dla prezydenta USA

Tutaj będzie odpoczywał Joe Biden? W hotelu Mariott wyremontowano prezydencki apartament

2023-02-19 5:00

Już niemal godziny dzielą nas od rozpoczęcia wizyty amerykańskiego prezydenta Joe Bidena w Polsce. Znamy coraz więcej szczegółów z planu jego pobytu w naszym kraju. Wiemy, że oprócz oficjalnych wizyt zaplanowano wielkie wydarzenie - otwarte spotkanie z Polakami w Arkadach Kubickiego na tyłach Zamku Królewskiego w Warszawie. Tu prezydent wygłosi przemówienie. A gdzie tym razem zamieszka Joe Biden w takcie trzydniowej wizyty? To do końca owiane jest tajemnicą.

Prezydent USA w Polsce. Gdzie nocuje amerykański przywódca? Trzy lokalizacje w gotowości

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, scenariusz każdej wizyty zagranicznej głowy najpotężniejszego państwa świata zawiera trzy możliwe lokalizacje zakwaterowania. Oczywiście chodzi o względy bezpieczeństwa. Nie inaczej jest tym razem. Teraz też do końca nie wiadomo, gdzie będzie nocował prezydent i jego świta. Jednak zwykle amerykańscy prezydenci wybierali apartament prezydencki w hotelu Mariott.

Nie ma jak w Marriotcie. Tu jest luksus! 

Hotel Marriott to najbardziej prawdopodobny wariant i tradycyjnie ulubione miejsce odpoczynku amerykańskich prezydentów w Warszawie. W stołecznym hotelu spali już m.in. Bill Clinton, George W. Bush, Barack Obama oraz Donald Trump. Tu także nocowała zastępczyni obecnego prezydenta USA Kamala Harris oraz Joe Biden podczas swojej ostatniej wizyty w marcu 2022 r.

Pięciogwiazdkowy luksus z widokiem na Warszawę

Prezydenci tradycyjnie zajmują superluksusowy dwupoziomowy apartament prezydencki na czterdziestym trzecim piętrze hotelu. Od czasów wizyty w Polsce Baracka Obamy w 2014 r., Amerykanie wynajmują także dodatkowo kilka pięter hotelu dla zapewnienia bezpieczeństwa głowie państwa. Na prezydenta USA czeka tu ponad 200 mkw. luksusu. Jak się dowiedzieliśmy, apartament przeszedł właśnie generalny remont, więc na powitanie Joe Bidena będzie pachniał świeżością. Wiadomo, że na niższej kondygnacji znajduje się doskonale wyposażona kuchnia oraz jadalnia, a także obszerny salon i wygodne biurko do pracy. Do dyspozycji gości są także dwie sypialnie i dwie łazienki, w tym jedna z przepięknym widokiem na panoramę miasta, a nawet fortepian. Całość utrzymana jest w stylu klasycznej elegancji.

Sonda
Czy wizyta Joe Bidena w Polsce to dobry pomysł?
Przemówienie Joe Bidena w Warszawie. Owacje na Placu Zamkowym