URODZINY SZEFA PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz kończy 41 lat! TOP 5 ciekawostek na urodziny szefa PSL, o których nie masz pojęcia!

2022-08-10 14:11

Władysław Kosiniak-Kamysz kończy 41 lat. Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego urodził się 10 sierpnia 1981 roku w Krakowie. W polityce działa od lat. Jednak w jego życiorysie jest sporo ciekawostek, o których nie wszyscy wiedzą. Przypominamy je z okazji urodzin Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Urodziny Władysława Kosiniaka-Kamysza, szefa PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz to młody polityk, ale w polityce działa od lat! Zaczął młodo, bo już jako dwudziestolatek związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym. Był jednym ze współtwórców Forum Młodych Ludowców, a w latach 2008–2012 pełnił funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. Zaczął piąć się po szczeblach kariery: w wyborach samorządowych w 2010 kandydował do Rady Miasta Krakowa. Uzyskał mandat radnego w miejsce Jacka Majchrowskiego, wybranego na urząd prezydenta tego miasta (startował z listy jego komitetu wyborczego). Pracował w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, Komisji Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej, Komisji Mienia i Przedsiębiorczości. 10 listopada 2011 został oficjalnym kandydatem PSL na urząd ministra pracy i polityki społecznej w koalicyjnym drugim rządzie Donalda Tuska. Był jednym z najmłodszych ministrów, jacy kiedykolwiek byli w polskich rządach. 1 grudnia 2012 został wiceprezesem PSL, a dwa lata później został ponownie ministrem, tym razem w rządzie Ewy Kopacz. 

Władysław Kosiniak-Kamysz kończy 41 lat. Niżej sprawdzisz TOP 5 ciekawostek na temat polityka:

  1. Władysław Kosiniak-Kamysz z wykształcenia jest lekarzem. W 2006 ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2010 uzyskał stopień doktora nauk medycznych. W 2021 roku w czasie pandemii koronawirusa wrócił do zawodu jako wolontariusz.
  2. Władysław Kosiniak-Kamysz pochodzi z lekarskiej rodziny, jego ojciec także był lekarzem i ministrem zdrowia w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. 
  3. Kosiniak-Kamysz ma dwa imiona! Mało kto wie, że na drugie ma Marcin. Nazywa się więc Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz.
  4. Jego żoną jest dentystka Paulina, z którą ma dwie córeczki: Zosię i Różę. Pani Paulina niedawno wydała książę dla dzieci.
  5. Kosiniak-Kamysz ma na swoim koncie wyróżnienie "Szkła kontaktowego". Został Mistrzem Riposty 2018. 

NIŻEJ ZOBACZYCIE JAK PRZEZ LATA ZMIENIŁ SIĘ WŁADYSŁAW KOSINIAK-KAMYSZ

Władysław Kosiniak-Kamysz: Jedna lista wyborcza to wystawianie się na strzał
Sonda
Twoim zdaniem Władysław Kosiniak-Kamysz ma szansę zostać w przyszłości prezydentem Polski?