Jarosław Kaczyński, papież

i

Autor: youtube.com, Marek Kudelski/Super Express, Piotr Bławicki/Super Express Jarosław Kaczyński, papież

Dunstan Bruce

Wokalista Chumbywamby ostro o Janie Pawle II i Kaczyńskim. Drażnią go pomniki papieża

2023-01-27 15:07

Dunstan Bruce (62 l.) znany był z występów w brytyjskim zespole Chumbywamba, który wylansował hit "Tubthumping". Były wokalista tej grupy, przyjechał właśnie do Polski by promować swój film i spektakl. Okazało się, że piosenkarz wiele wie o polskiej polityce. Kojarzy m.in. postać Jarosława Kaczyńskiego. Jest też wielkim przeciwnikiem gloryfikowania papieża Jana Pawła II

Brytyjski wokalista w Komunie Warszawa będzie pokazywać film dokumentalny "I Get Knocked Down", opowiadający jego osobistą historię i dzieje zespołu Chumbywamba, a także autobiograficzny spektakl "Am I Invisible Yet?". Dunstan Bruce w wywiadzie z polskimi mediami skupił się na polityce Kościoła oraz prześwietlił działania prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

- Kaczyńskiemu, Janowi Pawłowi II i innym złym i robiącym złe rzeczy postaciom, udało się wmówić ludziom, że wcale nie są źli i że czynią dobro. Ale wcale nie zmieniali świata na lepsze, coraz bardziej to widać i wywołuje to coraz większy sprzeciw - mówi Wirtualnej Polsce. - Wasz Kaczyński wygrywa przecież przede wszystkim dlatego, że mówi ludziom, że źle im się żyje, a on sprawi, że będzie im się żyło lepiej. Mówi, że do tej pory byli poddawani opresji ze strony złego, skorumpowanego systemu czy układu, a on go zmieni, odrzuci, naprawi. I na tym wygrywa - dodał.

Pomnik Jana Pawła II oblany czerwoną farbą! Policja szuka sprawców

Wokalista o papieżu-Polaku

- Kościół, obok władzy i wielkiego przemysłu, to kolejna bardzo silna instytucja, której z wielkim powodzeniem udaje się zawłaszczyć dyskurs i przekonywać ludzi do swoich kłamliwych poglądów. A Jan Paweł II bardzo długo stał na jej czele i udawało mu się wmawiać ludziom, że jest dobry, a wszystko, co robi, jest szlachetne i potrzebne.Już wtedy, za jego panowania, było wiadomo, że tak nie jest, że Kościół ukrywa mnóstwo brudnych, odrażających praktyk i działań. Dziś wiadomo o tym jeszcze więcej. A więc pomniki tego człowieka drażnią mnie, ale rozumiem, czemu wciąż jest ich tak dużo - ta narracja, że Kościół dba o wszystkich ludzi, wciąż jest silna - stwierdził Dunstan Bruce. - Słyszę, że coraz więcej ludzi w Polsce ma dosyć tego kultu Jana Pawła II. Wcześniej czy później będzie ich tylu, że osiągnięta zostanie masa krytyczna, która zmieni całe podejście do Jana Pawła II i Kościoła w ogóle - zakończył wątek z papieżem.

Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje
Sonda
Czy Jan Paweł II jest dla Ciebie święty?
Listen on Spreaker.