Ksiądź kapłan kościół msza

i

Autor: cottonbro/pexels.com

Coś jest na rzeczy?

Zakonnik Dominik zażenowany zachowaniem na mszy! Oberwało się kolegom

2023-01-15 11:31

Ale się porobiło. Popularny w sieci zakonnik Dominik Dubiel ma dość zachowania na mszy swoich kolegów - innych kapłanów. Duchowny nie owija w bawełnę i - mimo że naraża się zarówno niektórym znajomym, jak i przełożonym - decyduje się zamieścić mocny wpis, w którym ubolewa nad postawą księży. Na jego słowa zareagowali inni kapłani aktywni na Twitterze. Coś jest na rzeczy?

Zakonnik zażenowany. Wskazuje objaw klerykalizmu

Mówi się, że zły ptak to taki, który kala własne gniazdo. W tym wypadku jednak Dominik Dubiel miał zapewne dobre intencje. Jezuita wziął na tapet sposób prowadzenia mszy przez innych księży. - Wśród różnorakich przejawów klerykalizmu wprawiających mnie osobiście w największe zażenowanie, do ścisłej czołówki należy skracanie, recytowanie i przyspieszanie wszystkiego, co się tylko da w liturgii, żeby potem gadać 20-minutową homilię, ale Msza nie trwała "za długo" - wbił kij w mrowisko zakonnik Dominik Dubiel. W kontrze do wpisu dominikanin Błażej Matusiak wskazał, co jego wkurza w pracy księży. - Rzadsza rzecz, ale jest: rozwlekła, bo improwizowana przez celebransa modlitwa wiernych. W dni powszednie rano nie ma kazania, bo wierni się spieszą, ale modlitwa wiernych musi być porządna, więc nie z jakiejś tam książki. W niedziele jest to bis do kazania - zauważył.

Kim jest zakonnik Dominik Dubiel? Jezuita o wielu talentach

Dominik Dubiel poza posługą zakonną zajmuje się przede wszystkim muzyką. 32-letni jezuita ma wiele talentów - jest kompozytorem, kantorem i pianistą. Na stałe mieszka w Rzymie. Ukończył także filozofię na Akademii Ignatianum oraz Edukację artystyczną na Akademii Muzycznej w Krakowie. Dominik Dubiel współprowadził rekolekcje Szkoły Modlitwy z Bogiem. Zakonnik nadal się uczy - obecnie studiuje teologię na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim.

W naszej galerii prezentujemy, jak przed laty wyglądał Tadeusz Rydzyk

Sonda
Uczestniczysz we wszystkich obowiązkowych mszach świętych?
Ks. Isakowicz-Zaleski szczerze o celibacie i miłości do kobiety