Po kolędzie

i

Autor: Shutterstock Po kolędzie

Przemek ujawnia

Zarobki ministrantów po kolędzie. Konkretne pieniądze. Ile dostają ministranci?

2023-01-19 11:53

Kolęda 2023. Podczas wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, księdzu często towarzyszy ministrant. Okazuje się, że on także może liczyć na jakieś wsparcie finansowe od wiernych. Ile podczas kolędy może zarobić ministrant? Kwoty są różne, ale są to naprawdę konkretne pieniądze. Były ministrant ujawnił kulisy kolędy. Dla nastolatka chodzenie z księdzem po domach może być finansowo bardzo korzystne.

Ile dostają ministranci po kolędzie?

Kolęda 2023. W tegorocznych wizytach duszpasterskich biorą udział nawet biskupi! Ostatnio pisaliśmy o biskupie Adamie, który w ramach kolędy, odwiedził Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, a także o biskupie Krzysztofie z Bydgoszczy, który zdecydował się - ku ogromnemu zaskoczeniu wiernych - pójść do mieszkań znajdujących się do terenie jednej z parafii. Duchownym podczas kolędy często towarzyszą ministranci. Okazuje się, że młodzi chłopcy także mogą liczyć na zarobek. Były ministrant, a obecnie youtuber Patryk "Śliwson" Śliwa wspomina czasy, w których sam chodził z księdzem po kolędzie. Było to jeszcze przed tym, gdy nastała w Polsce szalejąca inflacja. Ile zarabiał jako ministrant? - To było 2-4 złote do podzielenia się z kolegą. Zarobki są różne i uzależnione od ludzi. Nie da się przewidzieć, ile się zarobi. To jest "co łaska", ile ludzie dadzą. Niektórzy dadzą złotówkę, niektórzy 2 złote, niektórzy nic, a niektórzy dychę. Najczęściej jednak dostawało się 2 zł, rzadko 5 zł i złotówkę. Dychę to dawali najbogatsi ludzie - zdradza Sliwa.

Ministrant ujawnia: w tym roku mam już 850 złotych

Pod jego filmem pojawiło się sporo komentarzy. Inni ministranci zaczęli ujawniać zarobki, na jakie mogli liczyć w trakcie kolędy. - Jak chodziłem z jednym księdzem po kolędzie, to zawsze wyciągał z koperty po np. 20 zł na głowę  - zdradził jeden z nich. Inny internauta napisał o mechanizmie, który funkcjonuje w jego parafii. - U mnie na wsi ksiądz ogłasza, kiedy chodzi po kolędzie, i każdy wie, chodzi się po trzech ministrantów tak z 30-40 domów. Ludzie dają minimum 10 zł, a nawet 50 - ujawnił. Inny ministrant tylko w tym roku zebrał już pokaźną sumkę. -W tym roku byłem trzy razy i mam już 850 złotych - pochwalił się. - U mnie we wsi minimalnie 20 zł na 2 na ministranta - zdradził kolejny. - U mnie w parafii zarabia się max 400zł na głowę - wyliczył inny ministrant. - Ja jestem ministrantem we wsi która ma 2,5 tys. mieszkańców mam zazwyczaj 3 kolędy co roku i średnio mam 600 zł więc nie narzekam (średnio co dom dają po 10 zł) - napisał kolejny ministrant.

Nie przegap: Ksiądz Tomasz po kolędzie zajrzał do niewierzącego. Szok, co stało się potem. Minister z PiS reaguje! Poniżej galeria zdjęć ks. Tomasza Białonia

Sonda
Czy przyjmujesz księdza po kolędzie w swoim domu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany